live tlo6

002 20200803 1352257130

Opiekun: ks. Bogusław Laskowski
Zbiórki: 
sobota o godzinie 10:00 (z wyjątkiem sobót po Pierwszym Piątku Miesiąca)


Ministranci w Czarnym Bryńsku

Opublikowano: wtorek, 25 sierpień 2020 Kacper W

001 20200825 1279051444

 W dniach 24-25 sierpnia 15 ministrantów z naszej parafii razem z ks. Bogusławem i kl. Krzysztofem wyjechali na wycieczkę edukacyjno-krajoznawczą do Czarnego Bryńska na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Pobyt ufundował Departament Środowiska, kierowany przez Panią Wicemarszałek naszego województwa - Panią Anetę Jędrzejewską.


Kujawsko-Pomorski Ośrodek Edukacji Ekologicznej i Ochrony Bioróżnorodności Eko-Czar, czyli miejsce, w które udali się ministranci zostało niedawno odrestaurowane. Idealnie więc nadaje się do tego, by poszerzyć swoją wiedzę o ekologii i odczuć piękno natury. Na jego terenie znajduje się wiele ścieżek edukacyjnych, pomników przyrody, różnorodnych roślin, a także zwierząt.

W czasie pobytu w Czarnym Bryńsku nie było czasu na nudę - wszyscy uczestnicy wycieczki aktywnie brali udział w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów, szczególnie w spacerze po lesie, gdzie czekały na nich różne zadania z nagrodami. Nie zabrakło sportowego ducha - rozegrany został długi i bardzo wyrównany mecz piłki nożnej. Dla chętnych była też udostępniona siłownia na powietrzu, z której niektórzy ministranci skorzystali, by poprawić swoją kondycję przed wyprawą w głąb lasu. Na zakończenie dnia ks. Bogusław rozpalił grilla, gdzie uzupełniono spalone kalorie. Po wspólnym posiłku odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski w intencji wszystkich pielgrzymów udających się do sanktuariów maryjnych, a także inne religijne pieśni, które przygrywał na gitarze ks. Bogusław.

Cieszymy się, że w czasie tego dwudniowego urlopu nasza Liturgiczna Służba Ołtarza mogła jeszcze bardziej się zintegrować, a także poznać wiele ciekawych informacji ze świata przyrody. Był to również dobry czas, kiedy można było poszerzyć swoją wiarę w Zbawiciela, który stworzył całe to piękno i odpocząć na łonie natury.

W imieniu ministrantów bardzo dziękujemy za możliwość spędzenia wspólnie miłego czasu pośród przyrody, a księdzu proboszczowi Januszowi, księdzu Bogusławowi i klerykowi Krzysztofowi za wspaniały wyjazd.
Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z ministranckiego wyjazdu >>KLIK<<.

rok sw jozefa

Coat of arms of Wiesław Mering.svg

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej