Wspólnoty i grupy parafialne:


Wspólnota Różańcowa "Żywy Różaniec"

Wspólnota Żywego Różanca liczy około 150 osób i jest najliczniejszą wspólnotą w naszej parafii. W każdym miesiącu, każdy członek ma jedną dziesiątkę różańca dziennie do odmówienia. W pierwszy wtorek miesiąca o 17:30 różaniec, o 18:00 Msza Św. w intencji Wspólnoty, a po Mszy spotkanie. Wspólnotowy różaniec odmawiany jest w każdy wtorek o 17:30. Zapraszamy!
Opiekun: ks. Tomasz Smoliński | Strona: >>KLIK<<


herblsoLiturgiczna Służba Ołtarza
Zapraszamy wszystkich chętnych do dołączania do grupy ministrantów, by służyć Panu Bogu. Poza wspólnym posługiwaniem przy Ołtarzu integrujemy się poprzez wspólne wyjścia i wyjazdy wakacyjne. Spotkania w soboty o godzinie 10:00 oprócz sobót po Pierwszym Piątku Miesiąca. Zapraszamy wszystkich chłopców w dowolnym wieku do dołączenia do nas!
Opiekun: ks. Przemysław Pankowski | Strona: >>KLIK<<


Schola dziecięca

Schola Dziecięca "Nutki św. Józefa"
Schola wzbogaca niedzielną liturgię o godzinie 11:30 swoim śpiewem i grą na instrumentach. Założona została w 2015 roku przez ks. Marcina Topolskiego. W 2016 roku zdobyła 1 miejsce w diecezjalnym Festiwalu Ryba w Ślesinie, w 2017r. 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Spotkania w soboty o godzinie 11:00 oprócz sobót po Pierwszym Piątku Miesiąca.

Opiekun: ks. Bogusław Laskowski


Apostolat Maryjny (Stowarzyszenie Cudownego Medalika)
Wspólnota ma charakter publiczny i skupia osoby, które chcą przez apostolstwo oddawać należną cześć Niepokalanej. Spotkania naszego parafialnego Apostolatu Maryjnego odbywają się 27 dnia każdego miesiąca o godzinie 16.30 w dolnym kościele.
Opiekun: ks. Tomasz Smoliński


Caritas plParafialny Zespół Caritas
Wspólnota zrzesza osoby, które pragną swoimi dobrymi uczynkami uszczęśliwiać osoby biedne, samotne i chore z naszej parafii. Co roku w okolicach świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy przeprowadzana jest akcja Redemptoris Kurier, podczas której parafianie do specjalnych toreb wkładają najpotrzebniejsze artykuły spożywcze i chemiczne, które to potem wolontariusze rozprowadzają po potrzebujących osobach.


Koło Obrońców Życia

Msza Święta dziękczynno-blagalna za dar życia w środę po Pierwszym Piątku Miesiąca o godz. 18.00. Podczas Wystawienia Najświętszego Sakramentu odmawiana jest w ten dzień również modlitwa Duchowej Adopcji dziecka poczętego >>KLIK<<. Ofiary na tacę zbieraną tego dnia ofiarowana jest Obrońcom Życia.

 


domowykosciolDomowy Kościół

Wspólnota pomaga małżonkom żyjącym w sakramencie małżeństwa czerpać z łaski i mocy tego sakramentu, uczy ich nim żyć i celebrować go przez całe życie. Spotkania wspólnoty w naszej parafii odbywają się w ...
Opiekun: ks. Tomasz Smoliński


Odnowa w Duchu Świętymodnowa

Spotkanie członków w czwartek po Mszy wieczornej w dolnym kościele.
Opiekun: ks. Tomasz Smoliński

 


Wspólnota Młodzieżowa "Amen!"89975688 2506380316344566 7438258069563244544 o

Spotkanie członków w piątek po Mszy wieczornej w dolnym kościele.
Opiekun: ks. Przemysław Pankowski

 


margaretkalogo

Apostolat Margaretka

Celem Apostolatu jest tygodniowa modlitwa za kapłanów, która składa się z siedmiu osób. W październiku uroczyście wręczają nowym kapłanom margaretki i składają przyczeczenia. Po złożeniu przyrzeczenia każda z osób w jednym dniu tygodnia odmawia dowolną modlitwę za kapłana. W naszej wspólnocie parafialnej istnieje 16 margaretek modlących się za obecnych i byłych duszpasterzy z naszej parafii. | Strona: >>KLIK<<.


547900 400964153295407 975889481 nPiesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę - Amaranty

Co roku w sierpniu wspólnota udaje się na Jasną Górę pod Tron Matki Boskiej Częstochowskiej. Od 2020 roku Kierownikiem Pielgrzymki jest wikariusz z naszej parafii. Spotkania wspólnoty w naszej parafii w każdą ostatnią Niedzielę miesiąca - o godzinie 18:00 Msza św. a po niej spotkanie.
Opiekun: ks. Przemysław Pankowski | Strona na Facebooku: >>KLIK<<


 nieslyszacyDuszpasterstwo Niesłyszących i Głuchych

Specjalnie dla naszych parafian, mieszkańców Włocławka oraz okolic, w pierwszą Niedzielę miesiąca o godzinie 16:30 odprawiana jest Msza Święta w języku migowym, tak by osoby niesłyszące i głuche mogły w pełni uczestniczyć w Eucharystii. 
Opiekun: ks. Przemysław Pankowski


Jerzy PopieluszkoDuszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Włocławskiej

Kaplica pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki znajduje się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Msza święta niedzielna odprawiana o godzinie 14:30 dla wszysktich chorych, personelu i odwiedzających. Sprawy dot. udzielenia sakramentów i Komunii św. oraz odwiedzin chorych należy zgłaszać do ks. Kapelana osobiście lub telefonicznie (+48 693 668 856).
Kapelan: ks. Piotr Kaczmarek | Strona na Facebooku: >>KLIK<<.


Wspólnota Anonimowych Alkoholików

Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wyzdrowieniu z alkoholizmu. Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia. Mityngi w każdy piątek o godz. 18.00 w dolnym kościele.

rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej