Pielgrzymka do Ziemi Świętej (aktualizacja)

Opublikowano: poniedziałek, 16 maj 2022 Kacper W

Ziemia Sw zaproszenie1


Od 21 maja Izrael zniósł obostrzenia związane z COVID-19 wobec osób zaszczepionych oraz niezaszczepionych. Nie należy już okazywać się Unijnym Certyfikatem COVIDowym oraz negatywnymi wynikami testów PCR.
Nie ma również obowiązku odbywania kwarantanny. 

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy po odbiór umów oraz programów w Kancelarii Parafialnej lub bezpośrednio w Biurze Pielgrzymkowo - Turystycznym CARITAS (przy ul. Wojska Polskiego 2).

Osoby, które otrzymały już dokumenty, prosimy o dopełnienie formalności (podpisanie umowy + wpłata I raty na konto Biura BP-T CARITAS).
Ilość miejsc w grupie jest ograniczona.


PROGRAM PIELGRZYMKI


1 DZIEŃ

Spotkanie przy kaplicy na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do TEL AWIWU. Śniadanie w samolocie. Po przylocie transfer do hotelu w Nazarecie na obiado-kolację i nocleg.

2 DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie CEZAREI NADMORSKIEJ: miasto i port Heroda oraz twierdza Krzyżowców. Następnie GÓRA KARMEL: kościół Stella Maris z grotą Eliasza oraz widok na Hajfę i ogrody Bahajów. Dalej NAZARET: Bazylika Zwiastowania z grotą (Msza św.), kościół św. Józefa, źródło Maryi i KANA GALILEJSKA – miejsce pierwszego cudu Pana Jezusa. Obiado-kolacja i nocleg w Nazarecie.

3 DZIEŃ

Po śniadaniu GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃST (Msza św.); KAFARNAUM: dom św. Piotra, synagoga; TABGHA: kościół Prymatu św. Piotra, kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Obiad (ryba św. Piotra). Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Kolacja i nocleg w Nazarecie.

4 DZIEŃ

Po śniadaniu GÓRA TABOR (wjazd taksówkami): bazylika Przemienienia Pańskiego (Msza św.), przejazd doliną Jordanu do JERYCHO: drzewo Zacheusza i widok na Górę Kuszenia. Następnie miejsce chrztu Chrystusa w QASR AL JAHUD i kąpiel w MORZU MARTWYM. Na czas pobytu nad Morzem Martwym wskazane jest zabranie strojów kąpielowych. Kolacja i nocleg w Betlejem.

5 DZIEŃ

Po śniadaniu GÓRA OLIWNA: Sanktuarium Wniebowstąpienia, kościoły Pater Noster i Dominus Flevit. Następnie Bazylika Wszystkich Narodów (Msza św.), Getsemani i grób Maryi Panny. Kościół św. Piotra in Gallicantu. Następnie Syjon Chrześcijański: bazylika Zaśnięcia Maryi Panny, Wieczernik i grób Dawida. Obiado-kolacja i nocleg w Betlejem.

6 DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie JEROZOLIMY: kościół św. Anny z sadzawką Betezda, Droga Krzyżowa oraz Bazylika Grobu Bożego (Msza św.). Dalej AIN KAREM: kościoły Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Obiado-kolacja i nocleg w Betlejem.

7 DZIEŃ

Po śniadaniu POLE PASTERZY i BETLEJEM: Bazylika Narodzenia (Msza św.). Dalej BETANIA: kościół Łazarza. Następnie Ściana Płaczu i Muzeum Holocaustu Yad Vashem. Obiado-kolacja i nocleg w Betlejem.

8 DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd na lotnisko Ben Gurion w TEL AWIWIE. Odprawa paszportowo – celna. Wylot do Warszawy. Przylot do Polski i zakończenie pielgrzymki.


CENA OBEJMUJE: 


• zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 4* w pokojach 2- osobowych z klimatyzacją,
• wyżywienie: śniadania bufetowe, 1 obiad (ryba św. Piotra), obiado-kolacje bufetowe,
• przeloty na trasach: Warszawa – Tel Awiw – Warszawa z opłatami lotniskowymi,
• komfortowy autokar z klimatyzacją,
• ubezpieczenie od NNW i KL,
• zwiedzanie z przewodnikiem – kapłanem biblistą,
• opiekę polskiego pilota – księdza,
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
• rejs łodzią po jez. Galilejskim i przejazd taksówkami na górę Tabor,
• składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy,
• zestaw słuchawkowy tour guide,
• zwyczajowe napiwki dla przewodnika i kierowcy oraz obsługi hotelowej


CENA NIE OBEJMUJE:


• napojów do obiado – kolacji,
• ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osob. – 450 USD,
• ewentualnego rozszerzenia ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych oraz ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - prosimy osoby chętne zawrzeć dodatkowe ubezpieczenia o kontakt z Biurem (ubezpieczenie można zawrzeć najpóźniej 7 dni od podpisania umowy lub wpłaty zaliczki w zależności, który krok był wcześniej podjęty).


PŁATNOŚĆ:


Przy zgłoszeniu wpłata I raty w kwocie 2000 PLN na konto bankowe BP-T CARITAS. 

Na 60 dni przed wylotem wpłata II raty tj. 2390 PLN.

Dewizowa część kosztów pielgrzymki tj. 200 USD płatna obligatoryjnie pilotowi grupy pierwszego dnia pielgrzymki.


Więcej informacji i zapisy w Kancelarii Parafialnej.

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej