live tlo6

ogloszenia banner

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Wielkanocna

Opublikowano: sobota, 01 maj 2021 Kacper W
 1. Decyzją Ojca Świętego Franciszka nowym biskupem diecezji włocławskiej został bp Krzysztof Wętkowski. Z tej okazji wystosowany został specjalny komunikat: 

  Czcigodni Księża
  Drodzy Diecezjanie Włocławscy!

  We wtorek 27 kwietnia, doszła do nas wiadomość, że papież Franciszek mianował 77 biskupa Diecezji Włocławskiej. I właśnie dlatego kieruję do Was, Bracia i Siostry, moje słowo.

  Przychodzi do nas Ksiądz Biskup dr Krzysztof Wętkowski, który był dotąd pomocniczym biskupem w Gnieźnie. Urodzony w 1963 roku, jest człowiekiem doskonale wykształconym, wytrawnym znawcą prawa kanonicznego, doświadczonym przez pełnienie różnych funkcji w macierzystej diecezji: kapelan biskupa, kanclerz przez 17 lat, profesor seminarium, rzecznik prasowy, kanonik Kapituły Prymasowskiej, wikariusz generalny. Teraz swoje siły i zdolności wprzęgnie w pracę na Bożą chwałę i pożytek Ludu Bożego Diecezji Włocławskiej.

  Kościół Włocławski wita z szacunkiem i radością nowego Pasterza! Dobrze wiemy, że tylko w zgodnej współpracy duchowieństwa i Ludu Bożego z Pasterzem możliwe jest skuteczne głoszenie Ewangelii i dawanie jej w życiu świadectwa. Tego spodziewa się Chrystus i oczekują ludzie.

  Dziękujemy Ojcu Świętemu za posłanego do nas nowego Biskupa. Dla Kościoła Włocławskiego ten rok jest szczególny - wszak Syn tego Kościoła, Sługa Boży ks. kard. Stefan Wyszyński doczeka się wyniesienia na ołtarze! Osoba Księdza Prymasa Wyszyńskiego, który był arcybiskupem Warszawy i Gniezna, z Włocławkiem jest tak bardzo złączona! Męczennik Dachau - bł. ks. bp. Michał Kozał też przyszedł do Włocławka z Gniezna.

  Módlmy się chętnie i często, by opieka tych Świętych i Błogosławionych towarzyszyła Księdzu Biskupowi Krzysztofowi i była źródłem siły w tak bardzo trudnej posłudze i niełatwych czasach! Już dziś zapraszam na ingres nowego biskupa do katedry włocławskiej, który odbędzie się w sobotę 19 czerwca o godz. 11.

  Księże Biskupie Krzysztofie - witamy Cię z zaufaniem, czcią i radością, wzywając także opieki Matki Bożej w Jej miesiącu i św. Wojciecha, patrona metropolitalnego Gniezna!

  +Wiesław Mering
  Administrator Apostolski

 2. Rozpoczęliśmy maj – miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe śpiewane codziennie po Mszy wieczornej.

 3. Jutro 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym ważnym dla każdego Polaka dniu według porządku niedzielnego, o godz. 12:00 – w int. Ojczyzny.

 4. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu ogrodu na świąteczne dni.

 5. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się świecznik z puszką na jałmużnę, która przeznaczona jest na pomoc ubogim. W imieniu obdarowanych oraz wolontariuszy Caritas składam serdeczne Bóg zapłać.

 6. Msza św. w języku migowym dziś o 14:30.

 7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00, a po niej spowiedź aż do Mszy wieczornej. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty rodziny tych dzieci, które przystąpią w niedzielę do I Komunii św.

 8. I KOMUNIA ŚWIĘTA – I GRUPA – SP nr 5:

  Dzieci ze SP 5 przystąpią do I Komunii św. w niedzielę 9 maja o godz. 12:00. Bardzo proszę Drogich Parafian, by tego dnia wybrali inną godzinę Mszy św., a o 12 zostawili Dzieciom i ich Rodzinom. Przy obecnych ograniczeniach, nawet nie wszyscy zaproszeni będą mogli wejść do świątyni. Liczymy na braterską wyrozumiałość.

  Próby dla uczniów SP 5 we wtorek, środę i czwartek o 18:45.

  Pierwsza spowiedź z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w sobotę o 9:00.

 9. W kwietniu do wspólnoty Kościoła przez sakrament chrztu zostali włączeni: Oliwia Ładzińska, Olivier Stolarski, Oliwier Jackowicz, Szymon Dzierżanowski, Aleksandr Pesterev, Antoni Stolcman, Milena Wojciechowska, Oskar Wróblewski, Oskar Ochota. Nowo ochrzczonym i ich rodzinom życzymy wzrostu w wierze, nadziei i miłości.

 10. W najnowszym wydaniu Tygodnika Idziemy z naszym Ładem Bożym:

  - O podstawach i granicach zdrowego kultu Matki Bożej.
  - Halina Łabonarska, Jan Budziaszek i Radosław Pazura opowiadają skąd się wzięła i na czym polega ich szczególna relacja z Matką Bożą.
  - Okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz jej znaczenie dla Polski.

 11. Z naszej rodziny parafialnej odszedł do Pana Stanisław Górczyński. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a Zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

rok sw jozefa

Coat of arms of Wiesław Mering.svg

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej