plak wpost2

ogloszenia banner

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu

Opublikowano: niedziela, 21 luty 2021 Kacper W

 1. Zakończyliśmy niedawno składanie wizyt duszpasterskichChęć spotkania zgłosiło 675 osób; bardzo dziękujemy za zaproszenie, doceniamy przygotowanie miejsca modlitwy, odświętny strój; jesteśmy wdzięczni za rozmowy o życiu religijnym, rodzinnym, osobistym - o jego trudach i radościachRozumiemy też te osoby i rodziny, które bardzo chciały, ale nie mogły się spotkać.

Wśród różnych postulatów powtarzał się ten, by ułatwić przyjmowanie Komunii św. na klęcząco. Dlatego rozdzielać będziemy Ciało Pańskie na stopniu przed ołtarzem, wzdłuż którego można stać lub klęczeć, gdyż obydwie formy są uzasadnione i poprawne, a osobom klęczącym z pewnością będzie łatwiej.

2. Zebrane środki przeznaczyliśmy na zakup organów cyfrowych nagłośnieniem. Jest to instrument włoski, 5 letni, w bardzo dobrym stanie, objęty gwarancją i serwisem firmy spod Rawicza, która od lat sprowadza do Polski używane organy. Za fachowe doradztwo dziękuję ks. prał. S. Deręgowskiemu – dyrektorowi Diecezjalnego Studium Organistowskiego i Chóru Katedralnego. Organy mają dotrzeć do nas w sobotę 6 marca. Już teraz bardzo się cieszę, że dzięki tej zmianie i talentowi Pana Organisty będziemy jeszcze piękniej wielbić Boga.

Poza tym opłaciliśmy już za cały rok świadczenia na Dom Księży Emerytów, Kurię 
i Seminarium. Z
 nadzieją czekamy na wiosnę i topniejące wraz ze śniegiem rachunki za ogrzewanie i energię.

3. Podczas ubiegłotygodniowej akcji „Kocham Cię, życie!”, krew oddało 27 osób, w tym 10 po raz pierwszy w życiu. Gratulujemy i dziękujemy. 
4. Ks. prał. Michał Krygier, który powoli wraca do zdrowia i obowiązków prosił o przekazanie podziękowań Parafianom św. Józefa za nieocenioną pomoc modlitewną. Ks. Michała i wszystkich doświadczonych krzyżem choroby polecamy niezawodnej opiece św. Józefa i Matki Najświętszej. 
5. Osoby, które zamawiały Msze św. w dniach od 15 do 20 marca, proszone są o zgłoszenie do kancelarii lub kontakt telefoniczny. 
6. Za nami pierwsze nabożeństwa pasyjne; jesteśmy zbudowani tak liczną Waszą obecnością w miniony piątek, uczyńmy wszystko, by było nas jak najwięcej, zwłaszcza dzieci, młodzieży, młodych małżeństw. Te nabożeństwa są najlepszą szkołą szlachetnej miłości i osobistym treningiem ducha. Przypominamy, że Droga Krzyżowa jest w piątki o 9:00, o 17:30 dla dzieci i o 19:00 dla młodzieży i dorosłych. Za przygotowanie rozważań dziękuję Uczniom i Katechetom SP 22 oraz wspólnocie młodzieżowej AMEN!, a najbliższe Drogi pomogą nam przeżyć: Koła Żywego Różańca (9:00) Uczniowie SP 5 (17:30) oraz Kandydaci do bierzmowania (19:00). Ofiary składane po nabożeństwie przeznaczone są na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. wieczornej z nauką pasyjną. 
7. W przyszłą niedzielę(28.02) obchodzimy dzień solidarności z misjonarzami; tego dnia przy wyjściu z kościoła można będzie wesprzeć ofiarą ich niełatwą pracę.

Tego dnia Msza św. w duchu pielgrzymkowym o godz. 12:00. Zapraszamy.

8. Troszcząc się o braci w dalekich krajach nie zaniedbujemy naszych ubogich rodaków, sąsiadów, krewnych, dlatego w przyszłą niedzielę rozpoczynamy II edycję akcji Redemptoris Kurier. Otrzymamy wówczas papierową torbę z naszym logo, którą wypełniamy tym, co w domu niezbędne i dostarczamy ją przed Świętami do osób, które tej pomocy potrzebują; warto wtedy też chwilę porozmawiać, złożyć życzenia, gdyż często z ubóstwem w parze idzie samotność. Jeśli nie znamy takich osób, torbę z zakupami przynosimy do kościoła przed ołtarz miłosierdzia do 20 marca. Dostarczeniem zajmą się Wolontariusze z naszego Parafialnego Zespołu Caritas, których zapraszam na spotkanie w sobotę (27.02) na godz. 10:00. Zapraszamy też chętnych.
9. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do Pana:Ignacy Kasiorkiewicz, Weronika Stolcman, Daniel Soborski. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a Zmarłychpolecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
Odsłony: 246

reko33

Coat of arms of Wiesław Mering.svg

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej