ogloszenia banner

Ogłoszenia parafialne niedziela Chrztu Pańskiego

Opublikowano: niedziela, 10 styczeń 2021 ks. Damian
 1. Dziś celebrujemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, jednak zgodnie ze zwyczajem śpiew kolęd podtrzymywać będziemy do 2 lutego. Skupiając się na misterium chrztu Pana Jezusa możemy zadać sobie pytanie – co zrobiłem z moim chrztem? Jaki on ma wpływ na moje życie? Jakim jestem rodzicem dla moich ochrzczonych dzieci? Jaką jestem chrzestną/chrzestnym?

 2. W minionym roku kalendarzowym przeżywaliśmy wiele chwil radosnych:
  57 dzieci zostało ochrzczonych,
  105 przyjęło po raz pierwszy Komunię św.,
  95 młodych ludzi zostało bierzmowanych,
  11 par zawarło sakrament małżeństwa
  .
  Bogu niech będą dzięki za te sakramenty!
  Jednak były też chwile smutne, związane częściowo z pandemią, czyli 173 pogrzeby. Nie zapominajmy o modlitwie za naszych Zmarłych oraz za pogrążonych w żałobie.

 3. Podczas środowej Uroczystości Objawienia Pańskiego zebraliśmy 4795 zł na misje oraz 2538 zł na pomoc Chorwacji. Wszystkim za dar serca – serdeczne Bóg zapłać!

 4. Do piątku trwają zapisy na wizytę kolędową, którą pragniemy rozpocząć 18 stycznia, o ile sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

 5. W środę wieczorne nabożeństwo do naszego Patrona oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się poprzez podawanie intencji.

 6. Do wspólnoty Dzieci Bożych poprzez sakrament chrztu został włączony Oliwier Wielgosz, którego wraz z Rodzicami i Chrzestnymi zawierzamy opiece Patronów
  i Aniołów Stróżów.

 7. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do Pana: Jerzy Pietrzak, Elżbieta Szala, Ryszard Awarski, Irena Biesiada (pogrzeb w poniedziałek), Remigiusz Wałęsa (pogrzeb we wtorek). Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

 8. W najnowszym tygodniku Idziemy z naszym Ładem Bożym:
  - Co o św. Józefie można wyczytać z Ewangelii w języku hebrajskim, która w pierwotnej wersji nie dotrwała do naszych czasów? – ukazuje urodzony w Izraelu ks. Jacek.
  - Równolegle do głośnych apostazji nie brakuje ludzi dorosłych, którzy decydują się na chrzest. Co ich do tego skłania?
  - O Licheńskim Ośrodku Wsparcia Płodności „NaProTechnologia”.
  - Przejmujące wyznanie pielęgniarki z licheńskiego hospicjum, która towarzyszenie odchodzącym pacjentom uznaje za zaszczyt.
  - Dlaczego najbardziej sceptyczne wobec szczepionki są młode kobiety z wielkich miast?
  – W Polsce co roku ponad 500 osób ginie w pożarach, a do 50 umiera wskutek zatrucia czadem. Jak się przed tym ustrzec? – mówi pracownik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
  - Jak przeżyć z dziećmi ferie zimowe, kiedy nie można wyjechać? Jak motywować ich do nauki i jakie efekty mogą przynieść lekcje online w edukacji i rodzinie?
Odsłony: 326