Ogłoszenia parafialne - XXXIII Niedziela Zwykła

Opublikowano: niedziela, 15 listopad 2020 Kacper Włodarczyk
 1. Dziś po raz czwarty obchodzimy ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogiego, którego hasłem są słowa zaczerpnięte z Księgi Syraha: „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Przejmujący tekst papieskiego orędzia jest dostępny na naszej stronie i FB – zachęcamy do lektury i owocnej refleksji.

 2. Dzisiejsza niedziela to także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz MIVA Polska zachęcają w tym dniu do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji ofiar wypadków oraz do okazywania troski osobom poszkodowanym na drogach.  Obecnie na drogach wszystkich kontynentów ginie rocznie ok. 1,2 mln osób (co 30 sekund jeden człowiek), a 30-50 mln odnosi obrażenia. W Polsce na drogach dziennie ginie przeciętnie aż 8 osób, a ponad 100 zostaje rannych. Chociaż liczba ofiar wypadków na drogach w naszym kraju systematycznie spada, wciąż należy do najwyższych w Europie. 

 3. Dziś przy naszym kościele można oddać krew w ambulansie. Z serca dziękuję współorganizatorom z włocławskiego Centrum Krwiodawstwa oraz wszystkim, którzy podzielą się tym bezcennym darem ratującym życie.

 4. Dziś o godz. 16.00 sprawowana będzie Msza św. w języku migowym. Zapraszam osoby niesłyszące, niedosłyszące oraz ich bliskich.

 5. Zapraszam w środę na „Dobry Wieczór ze św. Józefem”. O godz. 17:40 odśpiewamy Godzinki ku jego czci, a o 18:00 Msza św. z litanią do naszego Patrona. Polecać Mu będziemy wszystkich Wasze intencje.

 6. W najbliższą niedzielę będziemy dziękować Bogu za to, że 40 lat temu została przekazana naszej parafii XV-wieczna figura Jezusa Ukrzyżowanego, która znajduje się na krzyżu nad ołtarzem. Otoczymy też wdzięczną modlitwą dwie osoby, które miały decydujący wpływ na powstanie naszego kościoła – ks. bp. Jana Zarembę (+22.11.1986) oraz p. architekta Władysława Pieńkowskiego (+24.11.1991). Z tych wyjątkowych okazji w niedzielę gościć będziemy ks. Zbigniewa Łukasika, historyka sztuki i dyrektora Muzeum Diecezjalnego.

 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy sprzedaż Wigilijnych Świec Caritas. W tym roku będzie można nabyć je w parafialnym kiosku, zakrystii i kancelarii. Ceny jak w ubiegłym roku – 5 i 15 zł. Wśród wielu zmian i niepewności jedno jest pewne - przy wigilijnym stole powinniśmy pomyśleć o nieobecnych, biednych, potrzebujących, którzy noszą w sobie twarz Jezusa-Dziecka szukającego domu, w którym mógłby się narodzić. Bądźmy otwarci.

 8. W związku z panującą epidemią i zbliżającą się zimą chcemy zwiększyć pomoc skierowaną do seniorów, osób uboższych i samotnych. Dlatego osoby, które już udzielały się charytatywnie w naszej parafii lub chciałyby podzielić się dobrym sercem, wolnym czasem i pomocną dłonią zapraszam na spotkanie organizacyjne w środę po wieczornej Mszy św. Jako parafialni wolontariusze, naśladujmy naszego Patrona – św. Józefa, który czynem odpowiedział na wezwanie anioła: „wstań…, weź…, idź!”.

 9. W najnowszym, bardzo ciekawym wydaniu naszego tygodnika Idziemy:

- Skarb jedności – Czasem bliżej mi do żonatego księdza grekokatolickiego, niż do wykładowcy KUL – odważnie wyznaje  redaktor naczelny ks. Henryk Zieliński

- Wierzę w jeden Kościół – Znaczenie jedności Kościoła i nieprzekraczalne granice trwania w tej jedności.

- Quo vadis młodzieży? – Jak odbudować szacunek i miłość młodzieży do Jezusa?

- Sanitariuszka z Virtuti Militari – O bohaterskiej polskiej sanitariuszce, która w czasie wojny polsko-bolszewickiej wynosiła pod ostrzałem rannych, a wreszcie oddała życie w obronie swojej czystości, kładąc wcześniej trupem paru napastników.

- Męskie planowanie rodziny – O odpowiedzialności mężczyzny za kobietę i za poczęte nowe życie.

- Relacja z „Różańca do granic nieba” ze zdjęciem z naszego kościoła.

- Liryk współczesnej ambony – piękne wspomnienie o ks. bp. Józefie Zawitkowskim, czyli ks. Tymoteuszu; jego modlitewnik wychował wielu z nas.

- Radca prawny pisze o zasiłku na kwarantannie, a doktor o lekach i suplementach.

KTO CZYTA – MNIEJ BŁĄDZI!

 1. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

- we wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
- w środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny
- w piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
- w sobotę – wspomnienie Ofiarowania NMP

 1. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do Pana:

Janina Jakubowska, Mirosława Nowacka, Bronisław Sekretarski (pogrzeb
w poniedziałek), Krystyna Woźniak (poniedziałek), Janusz Urbański (wtorek), Marcin Biej (czwartek) - Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a Zmarłych polecamy Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…

 1. Ksiądz Damian, ksiądz Bogusław i ksiądz Przemek serdecznie zapraszają wszystkich parafian na sobotnie Eucharystie, podczas których w sposób szczególny Panu Bogu będziemy polecać księdza Proboszcza Janusza, który w tym dniu będzie obchodzić swoje imieniny. Msze święte w intencji solenizanta 21 listopada o godzinie 7:00 i 18:00.
 1. W nowym tygodniu niech nam dobry Bóg błogosławi, a Solenizantom i Jubilatom składamy już dziś najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!
Odsłony: 210