różaniec

Ogłoszenia parafialne XXVIII niedziela zwykła

Opublikowano: niedziela, 11 październik 2020 ks. Damian
 1. Dziś przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”, czyli „Cały Twój”. Ofiary zbierane do puszek przed kościołem oraz przez SMS są przeznaczone na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, które funduje stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

 2. Dziękuję za pomoc księżom wikariuszom, ministrantom i licznie zgromadzonym parafianom podczas prac w ogrodzie wokół świątyni. Bóg zapłać!

 3. We wtorek przypada 13 października, to ważna data dla tych, którzy kochają Matkę Bożą; tego dnia fatimskie nabożeństwo różańcowe z ostatnią w tym roku procesją odbędzie się po Mszy św. wieczornej. Przynieśmy świece lub lampiony, który niczym nasze serca, rozświetlą drogę.

 4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną, podczas której gościć będziemy ks. Jarosława Gąsiorka, pochodzącego z naszej parafii, pracującego na Ukrainie. Ksiądz Misjonarz wygłosi do nas słowo, a po Mszach świętych będzie zbierał ofiary na cele posługi na Wschodzie.

 5. Również w przyszłą niedzielę 18 października o godz. 10:00 w kościele  św. Jana we Włocławku (na bulwarach) zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich żyjących i zmarłych Lekarzy, Członków Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej, na którą serdecznie zapraszają wszystkie Koleżanki i Kolegów Delegaci na Zjazd Okręgowy Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej byłego województwa włocławskiego. Z uwagi na sytuację epidemiczną  prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

 6. W poniedziałek 26 października rozpoczynają się warsztaty dla kobiet, w każdym wieku, których pragnieniem jest: 1) umocnić się w poczuciu, że są Umiłowanymi przez Boga; 2) odkryć i docenić swoją kobiecość; 3) dowiedzieć się, co to znaczy być prawdziwą TOWARZYSZKĄ samej siebie, Boga, mężczyzn i innych kobiet, a także dzieci; 4) spotkać wiele innych dzielnych kobiet. Spotkania będą oparte na wybranych fragmentach z Pisma Świętego. Zajęcia obejmują 9 spotkań w poniedziałki w godz. 18.30-20.00, raz w miesiącu od października do czerwca. Będą odbywać się w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku, ul. Orla 9. Warsztaty są bezpłatne.

 1. W najnowszym wydaniu tygodnika Idziemy z naszym Ładem Bożym:
  – List papieża do świata – omówienie najnowszej i chyba najważniejszej encykliki papieża Franciszka.
  - Czy już wywieszać białą flagę? –
  Jak z amerykańskiej perspektywy rysuje się stan Kościoła w Polsce i jak skorzystać z doświadczeń zza oceanu?
  - Świadectwo prymicyjnych obrazków – Co się stało, że Prymas Tysiąclecia i Jan Paweł II przyjęli święcenia kapłańskie innego dnia, niż napisano na ich prymicyjnych obrazkach? – ujawnia ks. prof. Waldemar Chrostowski
  - Moc Różańca – oficer KGB powiedział kiedyś, że Żywy Różaniec to
  coś gorszego niż bomba atomowa. – o sile tej modlitwy pisze o. Jacek Salij.
  - Więźniowie strachu
  – Uważajmy, aby w czasie pandemii nie zbudować sobie przenośnego więzienia? – ostrzega Jacek Karnowski.
  - Być po słusznej stronie – Stanie po właściwej stronie wymaga czasami bycia w mniejszości, niekiedy nawet prześladowanej – przypomina o. Dariusz Kowalczyk SJ.
  - Zamieszkać w kościele – O zachodniej modzie na przekształcanie kościołów w rezydencje z drogimi apartamentami.
  - Czy pila pani w ciąży? – Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu dla kobiet w ciąży. – o skutkach łamania tej zasady pisze Monika Odrobińska.

KTO CZYTA – MNIEJ BŁĄDZI!

 1. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

- we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
- w czwartek św. Teresy od Jezusa
- w piątek św. Jadwigi Śląskiej
- w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego

 1. Do rodziny chrześcijańskiej przez sakrament Chrztu zostają dziś włączeni:

- Ada Kuczyńska, którą wraz z rodziną polecamy Bożej Opatrzności oraz opiece Aniołów i Świętych.

 1. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do Pana:

Kazimierz Cieślak, Stanisława Krukowska

Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a Zmarłych polecamy Miłosiernemu Bogu.

W nowym tygodniu niech nam dobry Bóg błogosławi, a Solenizantom i Jubilatom składamy już dziś najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!

Odsłony: 209