UWAGA !!!

Zmiana godzin pracy kancelarii

DO ODWOŁANIA

 

 

Kancelaria parafialna czynna

 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 10.00

   Numer telefonu do kancelarii 518-014-796


Myśl właściwie, żyj szczęśliwie ... 3 kwietnia

Opublikowano: wtorek, 17 marzec 2020 ks. Michał

Obraz1

Obraz1
3 kwietnia 2020 r. 

Przekraczając barierę śmierci

Jedynym wyjaśnieniem tajemnicy śmierci byłoby przekroczenie jej bariery – tak jak z hukiem i ogromną prędkością przekraczamy barierę dźwięku. Wówczas moglibyśmy pozostawić śmierć daleko w tyle, zanurzając się w nowe życie. Jest Ktoś, kto zagłębił się w tę tajemnicę od wewnątrz. Ponieważ Bóg posmakował śmierci, człowiek nie może już wznosić do nieba rąk w geście protestu. (Arcybiskup Fulton Sheen, „Footprints in a Darkened Forest”)

 

Panie Jezu, wielbię Cię za Twoje zwycięstwo nad śmiercią i dziękuję Ci za dar życia wiecznego.

 

2 kwietnia 2020 r. 

Grzechy zaniechania

Możliwe, że nasze największe grzechy to nie rzeczy, których się dopuszczamy, ale rzeczy, które sobie odpuszczamy – na przykład miłość. Są to bowiem grzechy, o które nikt nigdy siebie nie obwinia. (Arcybiskup Fulton Sheen, „Light Your Lamps”)

Miej miłosierdzie nade mną, Panie, bo często nie miłuję bliźniego.

 

 

1 kwietnia 2020 r. 

 Religia bez krzyża

 

Człowiek współczesny, który nie żyje zgodnie z własnym sumieniem, chciałby religii bez krzyża, Chrystusa bez Golgoty, królestwa Bożego bez sprawiedliwości. (Arcybiskup Fulton Sheen, „Stworzeni do szczęścia”)

Panie, kształtuj moje sumienie wedle Twojej prawdy i daj mi wytrwałość, bym za nim podążał.

 

31 marca 2020 r. 

Prawdziwa modlitwa

Modlitwa jest bezradnością rzucającą się w ramiona Mocy, ułomnością opierającą się na Sile, nędzą wyciągającą dłoń po Miłosierdzie i więźniem wołającym o Wyzwolenie. (Arcybiskup Fulton Sheen, „Myśli na każdy dzień”)

 

30 marca 2020 r. 

Przycinanie poprzez krzyż

Jak drzewo rodzi więcej owoców dzięki przycinaniu gałązek, tak też człowiek wydaje więcej owoców, niosąc krzyż. (Arcybiskup Fulton Sheen, „Thinking Life Trough”)

Panie, „ucinaj” moje złe skłonności, bym – tak jak przycinane drzewo – wydawał więcej owoców, niosąc krzyż.

 

29 marca 2020 r. 

Przygotowanie

Jeśli nie wytrwamy w drobniejszych próbach, ugniemy się też przed tą największą. Jeśli uszlachetnimy małe, powszednie zranienia myślą o stojącym za nimi Bożym celu, to gdy przyjdą poważne próby, ujrzymy na nich pieczęć Bożego Oblicza. (Arcybiskup Fulton Sheen, „The Power of Love”)

Panie, zawierzam Ci siebie, przyjmując wszystko, co na mnie dopuścisz, jako część Twojego zamysłu.

 

 

28 marca 2020 r.  

Sakrament, który zmienia świat

Żadna instytucja świata nie przyczynia się bardziej do reformy społecznej niż Kościół poprzez konfesjonał, który nie tylko uzdrawia intencję stojącą za czynem, ale też reformuje całą grupę poprzez przemianę jednostki będącej częścią tej grupy. (Arcybiskup Fulton Sheen, „Moods and truths”)

Panie, wyznaję przed Tobą grzechy, aby przemiana mojego życia przyczyniła się do przemiany świata.

 

27 marca 2020 r.  

KIERUNEK PRAGNIEŃ

Pragnienie jest dla duszy tym, czym dla materii jest grawitacja. Znając własne pragnienia, wiemy, w jakim kierunku zmierza nasza dusza. Jeśli pragnienia dotyczą nieba, pchają nas ku górze; jeśli są całkowicie ziemskie – ściągają nas w dół. (Arcybiskup Fulton Sheen, „Way to Inner Peace”)

Jezu Chryste, jesteś pragnieniem mojego serca. Pragnę wszystkiego, czego Ty dla mnie chcesz.

 

 

26 marca 2020 r.  

ZNACZENIE BETLEJEM I GOLGOTY

Bóg musiał zejść z nieba na ziemię, by ją naprawić (…). Gdy dusza zaczyna sobie uświadamiać, że świat jest zepsuty, bo łamie moralne prawo Boże, robi pierwszy krok ku nawróceniu. Idąc krętymi drogami tego zgniłego świata, ta dusza może spotkać się z Bogiem. Oto jak Betlejem łączy się z Golgotą. (Arcybiskup Fulton Sheen, „Love one Another”)

Panie, wyrzekam się swych moralnych upadków i ze skruszonym sercem nawracam się do Ciebie.

25 marca 2020 r. 

 NA CZYM POLEGA TAJEMNICA ZWIASTOWANIA?

 Mówiąc prosto, tajemnica zwiastowania polega na tym, że Bóg prosi kobietę, aby dobrowolnie dała Mu ludzką naturę (…). Za pośrednictwem anioła pyta ją: „Czy uczynisz ze mnie człowieka?”. Jak z pierwszego Adama wyszła pierwsza Ewa, tak też teraz, przywracając człowiekowi godność, nowy Adam wychodzi z łona nowej Ewy. (Arcybiskup Fulton Sheen, „Maryja. Pierwsza miłość świata”)

 

 

Boże, udziel mi łaski, bym dobrowolnie mówił Ci „tak” na wzór Maryi.(Z książki „365 refleksji na każdy dzień roku z abp. Fultonem J. Sheenem”)

 

 

23 marca 2020 r. 

SZATAN ZAWSZE KUSI CZYSTYCH

Nie wyśmiewaj Ewangelii mówiąc, że szatan jest martwy. Zło w świecie jest zbyt realne, aby tak mówić. Nie mów, że koncepcja istnienia szatana jest martwa i nieaktualna. Szatan nigdy nie jest w stanie zebrać tylu kohort co wtedy, gdy w swojej przebiegłości udaje mu się rozprzestrzenić pogłoskę o tym, że od dawna nie żyje. Szatan zawsze kusi czystych – inni już do niego należą. (Arcybiskup Fulton Sheen, „Myśli na każdy dzień”)

 

21 marca 2020 r. 

PRZYJĘCIE KRZYŻA

Skoro Ojciec nie oszczędził Syna, a Syn nie oszczędził Matki, to nawet najbardziej niezrozumiałe okoliczności życia doskonale wpisują się w Boży zamysł. Krzyż nie zawsze niesie ze sobą ulgę, ale zawsze przynosi pokój. (Arcybiskup Fulton Sheen, „Those Mysterious Priest”)

 

Boże, nie zawsze wiem, dlaczego przytrafiają mi się złe rzeczy, ale jestem pewien, że dopuszczasz je nie bez powodu.

 (Z książki „365 refleksji na każdy dzień roku z abp. Fultonem J. Sheenem”)

 

 

20 marca 2020 r. 

DIAGNOZA DUSZY

Niektórzy boją się zaglądać we własne sumienie z obawy przed tym, , co tam znajdą. Są oni podobni do innych tchórzów, którzy boją się otworzyć list ze strachu przed złymi wieściami. Niemniej analiza własnej duszy jest tym, co diagnozowanie ciała – pierwszym krokiem na drodze do uzdrowienia. (Arcybiskup Fulton Sheen, „Go to Heaven”)

Boże, zbadaj stan mojej duszy i poddaj mnie leczeniu, bym odzyskał zdrowie.

(Z książki „365 refleksji na każdy dzień roku z abp. Fultonem J. Sheenem”)

 

19 marca 2020 r. 

JÓZEF – WZÓR DO NAŚLADOWANIA

Józef był prawdopodobnie młodym mężczyzną, silnym, męskim, atletycznym, przystojnym, czystym i zdyscyplinowanym; ten typ mężczyzny widzimy czasem, jak pasie owce, pilotuje samolot lub pracuje przy desce jako cieśla. Miast być mężczyzną niezdolnym do miłowania, musiał płonąć z miłości. Podobnie jak niewiele uznania mielibyśmy dla Matki Najświętszej, jeśli złożyłaby swoje śluby dziewictwa jako pięćdziesięcioletnia stara panna, niewiele uznania mielibyśmy też dla człowieka, który stał się jej mężem, gdyż był w zaawansowanym wieku. (Arcybiskup Fulton Sheen, „Myśli na każdy dzień”)

18 marca 2020 r.  

MIŁOŚĆ JEST WALKĄ

Czasami mawia się, że ludzie walczą, ponieważ nienawidzą. Prawda jest dokładnie odwrotna. Ludzie walczą, ponieważ kochają. Im bardziej człowiek kocha, tym mocniej walczy o to, co kocha. Z miłości do Boga ludzie walczą o swoją wiarę. Ponieważ Irlandczycy wierzą również w to, że Irlandia jest bardziej warta miłości niż jakikolwiek inny kraj, walczą także o Irlandię. Nikt nie walczy o abstrakcję. Nikt nie wyciąga miecza w obronie względności, lecz wiele dłoni zaciska się w pięść w obronie Irlandii. (Arcybiskup Fulton Sheen, "365 refleksji na każdy dzień roku z abp. Fultonem J. Sheenem)

 

Odsłony: 128