16 grudnia 2019 r.

Opublikowano: niedziela, 15 grudzień 2019 ks. Michał

Risultati immagini per jakim prawem to czynisz i kto ci dał tę władzę

Jakim prawem to czynisz ?

Pytanie to i temu podobne mają na celu podważenie Bożej mocy, przyłapanie Jezusa na czynieniu cudów wbrew Prawu. A wszystko po to, żeby Mu udowodnić, że Jego moc na nic się zda, bo silniejsze jest Prawo według którego powinien On umrzeć za to, że się sprzeciwia panującym zasadom.

Nasze czekanie na Boga też jest często związane z tysiącem pytań, podtekstów, wątpliwości. Nawet jeśli spotkamy się z cudownymi interwencjami Boga w życiu naszych bliskich zaczynamy poddawać w wątpliwość działanie Jego mocy i zaczynamy rozumowo udowadniać, że prawa logiki są równie istotne w życiu wiary.

Czy twój Adwent pomaga ci zobaczyć w duchu wiary Jezusa przychodzącego ze swoją miłością, z łaską i Boża mocą? Czy przygotowałeś swoje serce na spotkanie z największą Miłością twojego życia? Czy chcesz przyjąć Jezusa do serca z otwartością i czy pragniesz w całej pełni z wiarą zdać się na Jego działanie w twoim życiu?

Często nie widzimy owoców cudownej Bożej obecności w naszej codzienności. Przywiązaliśmy się zbytnio do własnych schematów, do naszych mądrych rozwiązań i radzenia sobie we wszystkich sytuacjach własnymi umiejętnościami. Nad tym wszystkim zaś rządzi Prawo, które staje się dla nas wyrocznią.

Jezus przychodzi na świat przynosząc zupełnie inne prawo, Prawo Miłości, Prawo Ducha.

Św. Paweł w Liście do Rzymian wyraźnie przypomina nam, że teraz dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia. Albowiem prawo Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwoliło Cię spod prawa grzechu i śmierci (Rz 8, 1-2).

Zatem zapragnijmy życia w Chrystusie! Niech Jego przyjście stanie się dla nas nowymi narodzinami, które rozpoczną nowy czas wypełniania prawa Miłości i życia według prawa Ducha.

Przyjdź Jezu i napełnij nasze serca swoją obecnością!

Panna młoda przygotowuje się do ślubu, znając pana młodego i szykując wyprawkę ślubną. Jeśli chcesz przyjąć Jezusa jako pana młodego, to naucz się Go poznawać i przygotuj sobie wyprawkę ślubną z cnót (Sł. Boży o. Dolindo Ruotolo).

Odsłony: 56