4 grudnia 2019 r.

Opublikowano: poniedziałek, 02 grudzień 2019 ks. Michał

 

Jezus potrafi pochylić się nad każdą ludzką potrzebą. Jest wciąż gotowy na cudowny gest ze swojej strony.

Możesz zawsze przyjść do źródła łaski. Adwentowa droga prowadzi do tego źródła.

Już teraz Jezus pragnie uzdrowić Ciebie i twoich bliskich, jeśli Ty tego zechcesz! Trzeba pozostawić u stóp Jezusa swoją niemoc, swoje choroby, cierpienia i wszelkie braki. Trzeba odważnie przyprowadzić do Jezusa tych wszystkich, którzy sami nie potrafią do Jezusa przyjść ! To jest ważna zadanie dla nas – ludzi wiary, którzy stają się jednocześnie świadkami dla swoich braci i sióstr, którzy może jeszcze są daleko.

Jezus pragnie wszystkim okazać wielkie miłosierdzie !

I co jeszcze ???

Po cudownej interwencji i zainteresowaniu każdą naszą niemocą Jezus zauważa podstawowe potrzeby, którym nie zawsze do końca potrafimy sprostać. Jedna z podstawowych potrzeb wymagająca zaspokojenia to głód. Również ten brak nie pozostaje bez odpowiedzi ze strony Jezusa. Żal Mu tych wszystkich, którzy mogliby zasłabnąć w drodze.

Jesteśmy na adwentowej drodze. Potrzeba nam lekarza, który światłem swojej łaski rozproszy wszelkie cienie naszej niemocy i słabości. Jego światło otwiera drogę do uzdrowienia. W świetle lepiej widać potrzeby człowiecze.

Wiara jest światłem !

Światło Boga usuwa cienie, a słabe światło ludzkie powiększa je. Boże światło wiary jest najpotężniejszym ze wszystkich świateł i pozwala nam żyć nie wśród przerażających mroków niepewności, lecz wśród łagodnych świateł absolutnej pewności. (Sł. Boży o. Dolindo Ruotolo).

                         

Odsłony: 205