Zbiórki:

Ministranci: sobota, godz, 11:00
Lektorzy :sobota, godz. 10:00


Ministranci starsi w Karpaczu

Opublikowano: niedziela, 15 wrzesień 2013 ks. Zbigniew

W dniach od 16 do 23 sierpnia 2013r. grupa lektorów parafii św. Józefa we Włocławku uczestniczyła w wycieczce do Karpacza.

Jak dobrze nam zdobywać góry i młodą piersią chłonąć wiatr. Swoimi stopy deptać chmury i palce ranić ostrzem Tatr.

Lektorzy zmagali się w zdobywaniu szczytów polskich gór. Może nie Tatr, ale Karkonoszy: Kopa 1377, Śnieżka 1602… (Obserwatorium meteorologiczne Śnieżka, kaplica św. Wawrzyńca na Śnieżce). Celem było podziwianie piękna, ale i wielkości tych niezwykłych miejsc naszej planety. Po wysiłku coś spokojnego: Praga, Teplice i Skalne Miasto w Czechach, Sztolnie Kowarskie, Laboratorium III Rzeszy w Kamiennej Górze, gdzie nasza grupa dostała się do niewoli.

Świątynia Wang, dziki wodospad i Biały Jar w Karpaczu, miejsce zaburzenia grawitacji, skocznia Orlinek, tory saneczkowe, Western City. Wieczory były jeszcze długie, więc: piłka nożna, tenis stołowy, bilard, ognisko, przy którym odkrywaliśmy ukryte w nas talenty jak: śpiew, aktorstwo i w końcu rozmowy, ale już w swoich pokojach do późna w nocy. Niektórym trzeba było zaśpiewać kołysankę. Nie mogli spać, a przez nich budzili się inni. Zdarzyło się, co niektórym spać w okularach. Tłumaczyli, że to dla „wyrazistości” snów.

Oczywiście, nie mogło zabraknąć też codziennej wspólnej modlitwy.

Atmosfera mimo różnego przedziału wiekowego była bardzo dobra, a kierownictwo ośrodka JAGODA, (Ośrodek Szkoleniowo-wypoczynkowy Ministerstwa Sprawiedliwości), w którym kwaterowaliśmy i opiekunowie stwierdzili, że jeszcze tak zdyscyplinowanej grupy nie mieli.

W Galerii znajdują się zdjęcia z wyjazdu. Zapraszamy do oglądania!