Zbiórki:

Ministranci: sobota, godz, 11:00
Lektorzy :sobota, godz. 10:00


Spotkanie opłatkowe lektorów i ministrantów

Opublikowano: niedziela, 03 styczeń 2016
Adam Jandy

W dniu 02.01.2016r. odbyło się spotkanie opłatkowe liturgicznej służby ołtarza naszej wspólnoty parafialnej. Uczestniczyło w nim około 30 ministrantów i lektorów, którzy wraz z Proboszczem i wikariuszami złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Podczas spotkania nie zabrakło śpiewu kolęd. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku.

Spotkanie opłatkowe LSO

Opublikowano: niedziela, 19 styczeń 2014
ks. Zbigniew

Spotkanie opłatkowe LSO

 

W sobotę, 25 stycznia o godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie opłatkowe Służby Liturgicznej. Zapraszamy wszystkich Ministrantów i Lektorów. Potwierdzenie obecności do najbliższej środy. Ministranci ze szkoły podstawowej przychodzą z rodzicami.

 


Promocja nowych ministrantów i lektorów

Opublikowano: niedziela, 15 grudzień 2013
Scriptor

herb LSO

Nowi ministranci i lektorzy w parafii św. Józefa we Włocławku.

W trzecią niedzielę adwentu, niedzielę radości, wspólnota parafialna św. Józefa, cieszy się nowymi ministrantami, którzy po okresie kandydatury (przygotowania) otrzymali błogosławieństwo do pełnienia funkcji w czasie Liturgii oraz lektorami, przygotowanymi i upoważnionymi do czytanis Słowa Bożego. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. Proboszcz, ks. kan. Eugeniusz Strzech, podczas Mszy św. o godz. 10.00. 


Ministranci starsi w Karpaczu

Opublikowano: niedziela, 15 wrzesień 2013
ks. Zbigniew

W dniach od 16 do 23 sierpnia 2013r. grupa lektorów parafii św. Józefa we Włocławku uczestniczyła w wycieczce do Karpacza.

Jak dobrze nam zdobywać góry i młodą piersią chłonąć wiatr. Swoimi stopy deptać chmury i palce ranić ostrzem Tatr.

Lektorzy zmagali się w zdobywaniu szczytów polskich gór. Może nie Tatr, ale Karkonoszy: Kopa 1377, Śnieżka 1602… (Obserwatorium meteorologiczne Śnieżka, kaplica św. Wawrzyńca na Śnieżce). Celem było podziwianie piękna, ale i wielkości tych niezwykłych miejsc naszej planety. Po wysiłku coś spokojnego: Praga, Teplice i Skalne Miasto w Czechach, Sztolnie Kowarskie, Laboratorium III Rzeszy w Kamiennej Górze, gdzie nasza grupa dostała się do niewoli.

Czytaj więcej: Ministranci starsi w Karpaczu

Ministranci młodsi w Płocku

Opublikowano: sobota, 14 wrzesień 2013
ks. Zbigniew

W dniach 12 – 14sierpnia 2013 roku młodsza grupa ministrantów parafii św. Józefa we Włocławku uczestniczyła w szkoleniu sportowym połączonym z wypoczynkiem. Mieszkając w jednym z internatów szkolnych w Płocku braliśmy udział w treningach piłkarskich, które prowadził Pan mgr Paweł Śpiegowski, trener i rehabilitant, pracownik Klubu Sportowego FC Barcelona z siedzibą w Warszawie. Celem wychowawczym zajęć było współpraca, pomoc i działanie w grupie, osiągnięcie założonych celów, rozwijanie umiejętności sportowych, nauka współzawodnictwa FAIR PLAY oraz uczenie się dyscypliny.

Czytaj więcej: Ministranci młodsi w Płocku