plak czerw

vintage clock dial box pen necklace keychain 74957 1680x1050


KANCELARIA

PARAFIALNA 

W najbliższy poniedziałek tj. 21.06.2021
w godzinach 16:30 - 17:30
będzie nieczynna!!!


I Komunia Święta - Szkoła Podstawowa nr 5

Opublikowano: środa, 12 maj 2021 Kacper W

040 20210513 2076745772W VI Niedzielę Wielkanocną (09.05) nasza wspólnota parafialna przeżywała Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii sprawowanej przez ks. prał. Janusza Bartczaka – kustosza Sanktuarium św. Józefa we Włocławku i gościnnie przez ks. Mateusza Kamińskiego – wikariusza parafii w Topólce. Dzień wcześniej dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w Nabożeństwie Pokutnym z poświęceniem książeczek do nabożeństwa i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz w Pierwszej Spowiedzi Świętej.

Eucharystia rozpoczęła się radosnym śpiewem pieśni „Oto jest dzień”. Na progu liturgii rodzice pobłogosławili swojej dzieci, a następnie poprosili ks. Proboszcza o udzielenie Sakramentu Eucharystii swoim synom i córkom.

022 20210513 1461417078Liturgia słowa została przygotowana przez dwoje rodziców oraz jedną z uczennic. Homilię ks. Prałat rozpoczął od historii pracującego ojca i stęsknionego za nim synka. Nawiązując do niej, kaznodzieja ukazał, że najważniejszą kwestią w życiu jest dzielenie się z osobami kochanymi tym, co najcenniejsze, m.in. czasem.

Bóg również podzielił się z ludźmi, których od zawsze kocha, swoim Jednorodzinym Synem, aby wykupił nas z niewoli szatana i otworzył drogę do nieba. Pamiątką tego historycznego wydarzenia jest Eucharystia - największy prezent i dowód miłości Boga.

029 20210513 1237271962Kolejnym elementem uroczystej liturgii była modlitwa powszechna, w której dzieci przedstawiły swoje prośby Miłosiernemu Ojcu. Następnie, krocząc środkiem kościoła, dzieci przyniosły przed ołtarz dary: świecę, chleb, owoce, hostie, wino i wodę oraz dar dzieci i rodziców dla parafii - odnowione cyborium - naczynie do przechowania Najświętszego Sakramentu. Pod koniec liturgii nastąpił obrzęd Komunii Świętej, do której dzieci przystąpiły po raz pierwszy.

Kończąc Eucharystię, dzieci podziękowały Panu Jezusowi, za to, że zamieszkał w ich sercach, śpiewając pieśń „Uroczysty dzień Komunii”. Podziękowanie zostało złożone również wszystkim tym, którzy dołożyli starań, by Msza św. była tak uroczysta i piękna. Na zakończenie ks. Janusz Bartczak udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz zaprosił dzieci wraz z rodzicami do udziału w Białym Tygodniu.

Zdjęcia z Komunii - Foto Venus >>KLIK<<; zdjęcia z Nabożeństwa Pokutnego i Białego Tygodnia >>KLIK<<.

rok sw jozefa

Coat of arms of Wiesław Mering.svg

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej