plak czerw

vintage clock dial box pen necklace keychain 74957 1680x1050


KANCELARIA

PARAFIALNA 

W najbliższy poniedziałek tj. 21.06.2021
w godzinach 16:30 - 17:30
będzie nieczynna!!!


1 maja - wspomnienie św. Józefa

Opublikowano: poniedziałek, 03 maj 2021 Ład Boży

001 20210501 1427603842Podczas Eucharystii sprawowanej 1 maja w sanktuarium św. Józefa we Włocławku diecezjalna Caritas została zawierzona Matce Bożej i Jej Przeczystemu Oblubieńcou, św. Józefowi.

W uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa uczestniczyli zarówno dyrekcja, pracownicy, jak i wolontariusze oraz podopieczny Caritas Diecezji Włocławskiej.

- Św. Józef, patron życia rodzinnego, wskazuje fundament prawdziwego szczęścia w rodzinie - wiarę w Boga i wzajemną miłość małżonków. To, że Józef jest nazywany patronem i opiekunem Kościoła oraz rodzin, wynika z przekonania, że ostatecznym pragnieniem Boga jest zamieszkanie w sercu człowieka, że Bóg staje się domem dla człowieka - zaznaczył w homillii ks. bp. Mering. - Św. Józef wiarą, ufnością i męstwem napełnił budowany przez siebie ziemski dom dla Najświętszej Rodziny i radzi nam: róbcie to samo! - zachęcał.

026 20210501 1499364962W akcie odczytanym po zakończeniu Mszy Świętej członkowie diecezjalnej Caritas oddali siebie i swoją posługę Niepokalanemu Sercu Maryi i Przeczystemu Serce św. Józefa. - Ciebie, św. Józefie,, obieramy za budowniczego, gospodarza oraz stróża włocławskiej Caritas. Czuwaj nadk ażdym budynkiem, projektem i inwestycją, aby niosły ulgę w cierpeniu i wychodziły naprzeciw ludzkim trosko - zaznaczył dyrektor ks. Jacek Kędzierski.

We Mszy Świętej we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika uczestniczyli również reprezentanci włocławskich środowisk pracy wraz z pocztami sztandarowymi oraz przedstawiciele władz miejskich i samorządowych.

Tekst i zdjęcia: Ład Boży >>KLIK<< 

rok sw jozefa

Coat of arms of Wiesław Mering.svg

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej