iStock 998648098 969x410

banner rok sw jozefa

Rekolekcje Wielkopostne - "Wypłyń na głębie Wielkiego Postu"

Opublikowano: sobota, 20 marzec 2021 Kacper W

027 20210320 2099112833W dniach 18-20 marca nasza parafia przeżywała swoje Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku na zaproszenie ks. Proboszcza nauki rekolekcyjne głosił ks. Dominik Chmielewski SDB – salezjanin, rekolekcjonista, autor wielu książek („Kecharitomene”, „Jego miłość Cię uleczy”, „Maryja. Kobieta naszych czasów”).

Ksiądz Dominik w swoim nauczaniu wielokrotnie podkreślał, jak ważna jest w życiu człowieka miłość – do bliźniego, do Boga, Maryi i Józefa. Jak ważne jest pielęgnowanie miłości nawet najmniejszymi gestami, które zbliżają nas do siebie i tym samym zbliżają nas do Jezusa. Jak ważna jest w życiu chrześcijanina modlitwa, adoracja by poznać bliżej Boga i uzmysłowić sobie jak bardzo nas kocha. Również podczas Mszy świętych skierowanych dla dzieci, ksiądz Chmielewski opowiadał najmłodszym członkom naszej wspólnoty parafialnej, jak Pan Bóg ich kocha i chce dla nich jak najlepiej.

Ostatniego dnia parafialnych dni skupienia miała miejsce sprzedaż książek autorstwa ks. Dominika Chmielewskiego. Jego literatura cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród parafian i gości, którzy przyjechali by słuchać jego nauczania. Na zakończenie rekolekcji, ks. prał. Janusz Bartczak podziękował księdzu gościowi za chęć głoszenia Słowa Bożego w naszym Sanktuarium i zapewnił o swojej modlitwie i wszystkich wiernych uczestniczących w spotkaniach rekolekcyjnych.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych, a także do ponownego odsłuchania kazań, które głosił ks. Dominik Chmielewski SDB w naszym Sanktuarium. Nagrania dostępne są na naszym kanale na YouTube i na stronie parafialnej w zakładce Wideorelacje >>KLIK<<

Coat of arms of Wiesław Mering.svg

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej