iStock 998648098 969x410

banner rok sw jozefa

Pielgrzymka Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi do Sanktuarium św. Józefa

Opublikowano: sobota, 20 marzec 2021 Siostry Wspólnej Pracy

001 20210322 1169363103Źródło: Siostry Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi

W sobotę 20.03 odbyła się pielgrzymka Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi do ustanowionego 8 grudnia 2020 r. Sanktuarium Świętego Józefa przy ul. Promiennej 10 we Włocławku na Zazamczu. W ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka roku Świętego Józefa m. Jolanta Gołębiowska - przełożona generalna ponowiła akt zawierzenia naszej Rodziny zakonnej jej Patronowi.

W pielgrzymce uczestniczyło ok. 40 sióstr z domów włocławskich oraz z terenu diecezji włocławskiej: z Chodcza, Ciechocinka i Uniejowa. Siostry spotkały się w kaplicy Świętej Rodziny, gdzie na co dzień odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. O 11.30 konferencję dla sióstr wygłosił ks. Dominik Chmielewski SDB, który w dniach 18-20 marca br. prowadzi w parafii św. Józefa rekolekcje wielkopostne. W nauczaniu podkreślił to, co najważniejsze w życiu konsekrowanym: pielęgnowanie miłości oblubieńczej do Jezusa podsycanej przez adorację i żywą z Nim więź.

W południe siostry uczestniczyły w Mszy świętej koncelebrowanej przez księży z tutejszej parafii: ks. Bogusława Laskowskiego i ks. Damiana Bułakowskiego, który wygłosił kazanie.

Po Komunii Matka generalna ponowiła zawierzenie naszego Zgromadzenia świętemu Józefowi:

„Święty Józefie, najczystszy Oblubieńcze Niepokalanej Dziewicy i nasz Patronie, z wielkim zaufaniem oddajemy Tobie na własność nasze Zgromadzenie Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi ze wszystkimi domami i wspólnotami, dziełami, które Zgromadzenie obecnie prowadzi lub w przyszłości będzie podejmować.

Wzorze pracujących, ucz nas łączyć pracę z modlitwą i współpracować dla uświęcenia każdego człowieka. Uproś u Boga liczne i święte powołania, aby nasza Rodzina zakonna mogła wypełnić swoją misję w Kościele, służąc Bogu i bliźnim na wzór Niepokalanej Dziewicy Maryi, zgodnie z chryzmatem wytyczonym przez Założycieli: Matkę Franciszkę Rakowską i Sługę Bożego Biskupa Wojciecha Owczarka.

Święty Józefie jaśniejący cnotami ewangelicznymi, przez czystość serca, przez ubóstwo w Betlejem i Nazarecie oraz wzór posłuszeństwa wezwaniu Bożemu, dopomóż nam wiernie współpracować z łaską Bożą, byśmy zachowały ewangeliczną czystość, która wyraża się w wolności i radości, by sam Bóg był naszym bogactwem, a Jego wola codziennym pokarmem.

Chwalebny Święty Józefie, Opiekunie nasz i Ojcze, uproś nam dar głębokiego życia wewnętrznego, wyjednaj doskonałą zgodność z Wolą Bożą i wszystko to, co prowadzi nas do zjednoczenia z Bogiem.

Wzorze pokory, ucz nas autentycznego naśladowania Jezusa, byśmy żyjąc zwyczajnie i z prostotą miłowały Boga, były wierne Jego natchnieniom i wytrwale służyły braciom.

Święty Józefie, nasz Orędowniku, oddajemy Tobie nasze domy, nasze rodziny, przyjaciół, współpracowników, podopiecznych, dobroczyńców, członków Dzieła Duchowej Pomocy Powołaniom. Wypraszaj wszystkim błogosławieństwo Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.”

Przed błogosławieństwem m. Jolanta złożyła podziękowanie ks. kustoszowi Januszowi Bartczakowi, kapłanom i siostrom za wspólną modlitwę.

Po Eucharystii na zaproszenie ks. Proboszcza odbyła się wspólna agapa na plebanii.

Fotorelacja dostępna w galerii zdjęć >>KLIK<<

Coat of arms of Wiesław Mering.svg

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej