iStock 998648098 969x410

banner rok sw jozefa

Otwarcie wystawy "Na skrzydłach miłości"

Opublikowano: poniedziałek, 08 marzec 2021 Kacper W

012 20210308 1525584791III Niedziela Wielkiego Postu była bardzo gościnna! 
Otwarciu wystawy „Na skrzydłach miłości” towarzyszyły najpierw Siostry Orionistki, które wraz z Zespołem ubogaciły muzycznie Mszę św. z udziałem dzieci o godz. 10:30. Oprawę muzyczną podczas Eucharystii o godz. 12:00 oraz koncert po niej zapewnił Chór Parafialny ze Służewa oraz Zespół Żeński „Cordiale Coro” z Aleksandrowa Kujawskiego - obydwa pod dyrekcją p. dr. Jarosława Dąbrowskiego.

Rozpoczynając uroczystą Eucharystię kustosz Sanktuarium św. Józefa – ks. prał. dr Janusz Bartczak przywitał zebranych parafian i przybyłych gości. W homilii ukazał, że każdy z nas jest duchową świątynią na mocy chrztu świetego, a wszyscy razem tworzymy jedną wspólnotę, jeden Kościół. Tak jak kawałki mozaiki w stacjach naszej Drogi Krzyżowej, szkiełka w witrażach, czy głosy w organach, tak i my mamy za zadanie upiększać wspólnotę, czynić lepszym Kościół, zaczynajac od samego siebie.

Kaznodzieja nawiązując do I czytania stwierdził, że Dekalog po tysiącach lat jest nadal najdoskonalszym zbiorem przepisów moralnych. Niestety, w świecie lansowany jest ‘’antydekalog’’, czyli czynienie wszystkiego przeciwko Bogu i Jego przykazaniom. Jednak tylko wierność prawdziwemu prawu Bożemu służy życiu teraźniejszemu i wiecznemu, uzdrawia człowieka i wspólnoty, które tworzy.

001 20210308 1803200479Po liturgii nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy. W imieniu organizatora - Urzędu Marszałkowskiego Kujawsko-Pomorskiego - głos zabrała p. Wicemarszałek Aneta Jędrzejewska, przybliżając okoliczności powstania i przesłanie, jakie niesie ze sobą ekspozycja wyjątkowych zdjęć papieskich. Ostatnim, przepięknym punktem programu był koncert zaproszonych chórów. Usłyszeliśmy: Stabat Mater, Dona Nobis Pacem, Zdrowaś Królewno Wyborna, Krzyżu święty i chwalebny, Tak bowiem Bóg umiłował świat oraz Nie zastąpi Ciebie nikt. Swoją obecnością zaszczycił nas także ks. dr Jacek Kędzierski - nowy dyrektor Caritas Diecezji Włocławskiej.

Wystawa będzie gościć w naszym Sanktuarium do 11 kwietnia 2021 r. Serdecznie zapraszamy!

Fotorelacja z otwarcia ekspozycji >>KLIK<<

Coat of arms of Wiesław Mering.svg

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej