Wszystkie wasze troski przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was

Opublikowano: czwartek, 18 luty 2021 Kacper W

005 20210218 1848799138W Środę Popielcową podczas każdej Mszy Świętej kapłani posypali głowy uczestników liturgii popiołem jako symbol nawrócenia i chęci przybliżenia się do Boga. Na czas Wielkiego Postu w prezbiterium pojawiła się specjalna dekoracja przygotowana przez ks. Bogusława.

Każdy może - dosłownie - przynieść swoje troski do Chrystusa.

Okres Wielkiego Postu, jak co roku, przygotowuje nas do przeżycia Świąt Paschalnych. To czas otwarcia naszych serc, wyznania naszych grzechów i przyjęcia przebaczenia. To czas świętowania Paschy Chrystusa i naszej – największej tajemnicy wiary.

Każdy z nas może napisać na kartce i złożyć w koszu umieszczonym na konfesjonale swoje troski, problemy i cierpienia według słów z 1 Listu św. Piotra Apostoła: ,,Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was” (1P 5,7). Zaraz obok znajduje się figura Chrystusa Frasobliwego, Jego postawa i połączona z konfesjonałem kapłańska stuła świadczą o tym, jak bardzo chce pochylić się nad Twoim trudnym doświadczeniem.

Wszystkie złożone intencje będziemy omadlać, bez wyczytywania, w czasie każdej drogi krzyżowej. Kartki zaś, na których będą one wypisane, spalimy w ogniu pobłogosławionym w Noc Paschy, by dym z nich wzbił się ku niebu, i aby Bóg przemienił te troski w radość Zmartwychwstania!

Jezus w swoim żywym Słowie czeka na każdego, kto z wiarą pokłada w Nim całą nadzieję.

rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej