banner rok sw jozefa

Redemptoris Kurier - pomóż potrzebującym z naszej parafii

Opublikowano: niedziela, 06 grudzień 2020 Kacper Włodarczyk

001 20201206 1520896296W listopadzie utworzona została nowa wspólnota parafialna - Redemptoris Kurier - Kurierzy Odkupiciela, którzy będą działać charytatywnie na terenie naszej parafii. Ich celem będzie wspmóc osoby biedne, samotne i chore mieszkające w naszym otoczeniu, którym nie ma kto pomóc. Niecały miesiąc po założeniu wspólnota przeprowadza pierwszą, wyjątkową akcję charytatywną na rzecz naszych parafian.

Podczas II Niedzieli Adwentu nasi Wolontariusze rozdali ponad 300 wyjątkowych toreb! Wielkoduszność Parafian przeszła nasze oczekiwania i papierowe torby rozeszły się do południa. Tylko co należy z nią zrobić?

Torby wypełniamy zakupami spożywczo-chemicznymi i dostarczamy osobie potrzebującej takiej pomocy. Jeśli chcemy zrobić zakupy, ale nie znamy konkretnej osoby będącej w potrzebie, wypełnioną torbę przynosimy do 15.12 do kościoła i zostawiamy przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia, a nasi Wolontariusze dostarczą ją do Świąt. Taką torbę można przygotować induwidualnie lub wspólnie ze znajomymi. Bądźmy Kurierami Odkupiciela na wzór naszego Patrona św. Józefa, który Jezusa nosił i zanosił; kiedyś dbał o ciało swojego Dziecka - Jezusa, a dziś o Jego Mistyczne Ciało - Kościół, który tworzymy wszyscy jako ludzie ochrzczeni. 

Pomysł z torbami zaczerpnięty jest z Caritas Polska i w różnych diecezjach występuje pod nazwami: Torba Miłosierdzia, Tytka Miłosierdzia, Samarytanka itd.

Zdjęcia z akcji rozprowadzania toreb dostępne na stronie >>KLIK<<.

Odsłony: 49