Pierwsza Msza Św. dla głuchoniemych

Opublikowano: poniedziałek, 07 wrzesień 2020 Kacper Włodarczyk

011 20200906 1611363593W pierwszą Niedzielę miesiąca w naszej parafii zgromadziły się osoby niedosłyszące i głuche, dla których odprawiona została Msza w języku migowym. Inicjatorem, a za razem celebransem był nasz wikariusz - ks. Przemek Pankowski, który w swojej poprzedniej placówce również posługiwał się językiem migowym, by jak najwięcej wiernych mogło w pełni uczestniczyć w Najświętszej Ofierze. W swojej homilii nawiązując do Ewangelii mówił o Kościele jako wspólnocie żywej, którą tworzymy my wszyscy, którzy przychodzimy do Pana karmić się jego Ciałem.

Po Mszy Świętej ksiądz Proboszcz wraz z księdzem Przemkiem zaprosili wszystkich na wspólne spotkanie zapoznawcze przy pysznych ciastach i kawie. Dziękujemy serdecznie Polskiemu Związkowi Głuchych we Włocławku za zachęcenie swoich podopiecznych do uczestnictwa we Mszy Świętej i wsparcie inicjatywy.
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby niedosłyszące i głuche na kolejną Msze Świętą w języku migowym w naszej parafii, która odbędzie się w pierwszą Niedzielę października (04.10) o godzinie 16:30.
Zachęcamy do obejrzenia fotografii z pierwszego spotkania wspólnoty Głuchoniemych w naszej parafii >>KLIK<<.

Odsłony: 88