banner rok sw jozefa

"Objawia się dzieciom, uśmiechem darzy, choć smutek i troska przebija z twarzy."

Opublikowano: piątek, 14 sierpień 2020 Kacper Włodarczyk

001 20200814 1473863507

001 20200814 1473863507

W trzynasty dzień sierpnia zebraliśmy się w naszej wspólnocie parafialnej, by wspólnie uczcić pamięć objawień Matki Bożej w Fatimie. Na zaproszenie księdza Proboszcza Mszy świętej oraz Nabożeństwu Fatimskiemu przewodniczył ks. kan. Marcin Filas z Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

W swojej homilii określił, jak ważną funkcję pełni w życiu człowieka matka, a także o tym, aby o niej pamiętać – również o naszej Niebieskiej Matce. Tak jak dzieci z Fatimy pamiętały, by co miesiąc przychodzić w miejsce objawień, tak my pamiętajmy, by wracać do Maryi i sięgać jak najczęściej po różaniec. Podczas odmawiania tajemnic światła, celebrans również nawiązywał w swoich rozważaniach do czwartego objawienia w Fatimie, którego rocznicę dziś celebrowaliśmy.

Na zakończenie ksiądz proboszcz podziękował ks. Marcinowi Filasowi i zebranym parafianom oraz gościom za wspólną modlitwę. Po słowach podziękowania odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski – po raz ostatni już z łączności z pielgrzymami z Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej - Amarantami, albowiem dziś popołudniu dotarli na Jasną Górę, do Tronu Czarnej Madonny.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji wykonanej przez księdza Proboszcza >>KLIK<<.

Odsłony: 124