Plakat

Wprowadzenie ks. prał. dr. Janusza Bartczaka na urząd proboszcza parafii św Józefa

Opublikowano: niedziela, 05 lipiec 2020 Kacper W

015 20200706 1885883590

015 20200706 1885883590

W pierwszą niedziele lipca na mszy świętej o godzinie 13:00 miało miejsce wprowadzenie księdza prał. Janusza Bartczaka na urząd proboszcza parafii św. Józefa we Włocławku. Było to bardzo emocjonujące wydarzenie dla całej wspólnoty wiernych Włocławskiego Zazamcza. Ksiądz prałat jest trzecim z kolei proboszczem w okresie 41 lat istnienia parafii i zmienił ks. kan. Eugeniusza Strzecha po 17 latach posługi. Eucharystii przewodniczył pasterz diecezji – ksiądz biskup Wiesław Alojzy Mering.

Na mszy byli obecni między innymi: ksiądz dziekan Michał Krygier, kanclerz Kurii Diecezjalnej ks. Artur Niemira, kanonicy kapituły Katedralnej i Ciechocińskiej, księża pochodzący z naszego dekanatu oraz zaproszeni na tę uroczystość kapłani. Swoją obecnością zaszczycili również liczni parafianie, rodzina księdza Janusza Bartczaka, siostry Albertynki wraz z mieszkańcami domu Caritas, a także posłowie i posłanki na Sejm oraz zarząd miasta Włocławka.

Ksiądz Biskup podczas homilii wskazał wiele zasług dla diecezji poczynając od doktoratu, który zaczął w Rzymie i ukończył na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i później kapelana. Jak mówił „Zawsze doceniałem w ks. Januszu jego dar obserwacji i dokładności w tym co robił.” Tutaj zakończył na opisaniu żywej działalności jako Dyrektor Diecezjalnego Caritas i wielu innych dziełach. W tym miejscu Jego Ekscelencja wskazała również entuzjazm i optymistyczną perspektywę duszpasterzowania w Parafii św. Józefa.

Pragniemy życzyć księdzu prał. Januszowi Bartczakowi opieki św. Rodziny i błogosławieństwa Bożego na czas pobytu, który będzie, jak mamy nadzieję, bardzo owocny i ubogacający. Szczęść Boże!
Fotorelację zawdzięczamy redakcji Ładu Bożego, dziękujemy bardzo za udostępnienie zdjęć :) >>KLIK<<.

rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej