Plakat

Pożegnanie ks. kanonika Eugeniusza Strzecha

Opublikowano: niedziela, 28 czerwiec 2020 Kacper W

30 lecie kapastwa 32 20150608 1557046918

30 lecie kapastwa 32 20150608 1557046918

Zgodnie z dekretem księdza biskupa Ordynariusza, z dniem 1 lipca ksiądz Proboszcz Eugeniusz Strzech został skierowany do pełnienia funkcji proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, ks. Wojciech Morzycki – do pełnienia funkcji proboszcza parafii pw. św. Wojciecha w Kłobi, natomiast ks. Michał Styczyński został wikariuszem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Chełmicy Dużej.
Podczas ostatniej niedzieli czerwca, na uroczystej sumie o godzinie 10:00 żegnaliśmy księdza proboszcza oraz naszych dwóch wikariuszy. Ksiądz Proboszcz w naszej parafii służył ludziom przez 17 lat swojego kapłaństwa, natomiast księża prefekci po 3 lata. Pięknie oprawiona msza przez liturgiczną służbę ołtarza z naszej parafii uwieczniła wyjątkowość tej niedzieli. Uroczystości towarzyszył śpiew Pana organisty Andrzeja, który przez wiele lat dbał o oprawę muzyczną liturgii w naszej parafii. Kazanie zostało wygłoszone przez księdza Krzysztofa Kurtysa – neoprezbitera wywodzącego się z naszej parafii, który tydzień wcześniej miał swoją mszę prymicyjną.

Po Komunii Świętej, przedstawiciele wszystkich wspólnot należących do parafii św. Józefa składali swoje wyrazy wdzięczności wobec pracy księdza Kanonika na rzecz parafii. Zostały wspomniane jego wszystkie zasługi i najważniejsze inwestycje, które w przeciągu 17 lat uczynił na rzecz kościoła. Na zakończenie liturgii ksiądz Proboszcz podziękował wikariuszom, pracownikom kościoła i wszystkim grupom parafialnym za współpracę. W krótkim podsumowaniu streścił swoje lata w parafii oraz zapewnił wszystkich parafian o modlitwie.

Dziękujemy kapłanom za posługę w parafii świętego Józefa we Włocławku i życzymy błogosławieństwa Bożego i wszystkich potrzebnych łask na nowych placówkach, w których będą służyć Panu Bogu i wiernym.

rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej