Plakat

Msza prymicyjna ks. Krzysztofa Kurtysa

Opublikowano: niedziela, 21 czerwiec 2020 Kacper W

014 20200707 1809874660

014 20200707 1809874660

W niedzielę 21 czerwca o godzinie 10:00 w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy wyjątkową uroczystość. Pochodzący z naszej parafii ksiądz Krzysztof Kurtys, który tydzień wcześniej przyjął we włocławskiej Katedrze z rąk księdza Biskupa Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa święcenia kapłańskie, odprawił swoją pierwszą mszę świętą.


Eucharystia prymicyjna rozpoczęła się błogosławieństwem księdza prymicjanta przez księdza proboszcza Eugeniusza Strzecha oraz rodziców księdza Krzysztofa. Po nim z zakrystii wyruszyła asysta składająca się z ministrantów, kleryków z włocławskiego seminarium, zaproszonych księży oraz celebransa mszy świętej. Homilię wygłosił ksiądz prof. dr Piotr Dykowski – wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego oraz kapelan sióstr Szarytek. W swoim słowie przybliżył wszystkim parafianom postać księdza Krzysztofa Kurtysa, przedstawił jego dotychczasową drogę życiową i historię wstąpienia do włocławskiego seminarium. Podkreślił, że przed księdzem neoprezbiterem stoi wielkie zadanie głoszenia ludziom Dobrej Nowiny w trudnym dla świata czasie.

Po Komunii Świętej liczne wspólnoty parafialne pragnęły złożyć swoje życzenia i zapewnienie o modlitwie księdzu Krzysztofowi. Ksiądz prymicjant dziękując Panu Bogu, księdzu proboszczowi, rodzinie i wszystkim zebranym, powiedział jak bardzo dziękuje za wsparcie, które otrzymywał w czasie swojego pobytu w seminarium. Prosił o dalszą modlitwę w jego intencji, zapewniał również o swojej modlitwie. Po Eucharystii, ksiądz Krzysztof udzielał wszystkim wiernym błogosławieństwa prymicyjnego z nałożeniem dłoni na głowę. Po otrzymywaniu indywidualnego błogosławieństwa, ministranci wręczali symboliczne obrazki.

Nowowyświęconemu księdzu Krzysztofowi Kurtysowi życzymy wielu łask Bożych i dobrych serc na swojej drodze kapłańskiej w pierwszej parafii, w której będzie pełnił posługę wikariuszowską - parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Kramsku (woj. wielkopolskie) i na przyszłe lata służby Panu Bogu.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z mszy świętej prymicyjnej księdza Krzysztofa >>KLIK<<.

rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej