UWAGA !!!

Zmiana godzin pracy kancelarii

DO ODWOŁANIA

 

 

Kancelaria parafialna czynna

 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 10.00

   Numer telefonu do kancelarii 518-014-796


WAŻNE INFORMACJE W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ

Opublikowano: czwartek, 26 marzec 2020 ks. Michał

 

W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych oraz Biskupa Włocławskiego informujemy, iż z dniem 25 marca 2020 roku w parafii św. Józefa we Włocławku obowiązywać będą następujące wytyczne duszpasterskie:

 1. Biskup Włocławski dekretem z dnia 25 marca 2020 roku w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii oraz stosując się do wytycznych władz państwowych i służb sanitarnych oraz do odpowiednich wskazań Prezydium Konferencji Episkopatu Polski przedłużył do odwołania dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Jednocześnie rozszerzył jej zakres na wszystkich wiernych diecezji włocławskiej, a także na przebywających na jej terenie.

 2. Od dnia 25 marca w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób. Mają to być w pierwszej kolejności osoby zamawiające intencję mszalną.

 3. Ograniczenie liczby uczestników zgromadzenia obowiązuje również podczas liturgii pogrzebowej, zarówno w kościele, jak i na cmentarzu. Msza św. pogrzebowa ma być celebrowana w dniu pogrzebu jedynie w obecności rodziny(maksymalnie 5 osób), bez trumny z ciałem i bez urny z prochami zmarłego. Obrzędy cmentarne zostają ograniczone do stacji przy grobie (bez konduktu i bez wchodzenia do kaplicy cmentarnej).

 4. Odwołane są wszystkie inne celebracje i nabożeństwa okresowe odprawiane w kościołach z udziałem wiernych, w tym Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.

 5. Można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania po uprzednim umówieniu się z duszpasterzem we wskazanym przez duszpasterza miejscu i czasie.

TELEFONY KONTAKTOWE: 

Kancelaria Parafialna + 48 518 014 796

ks. proboszcz kanonik Eugeniusz Strzech + 48 578 020 159

ks. Michał Styczyński + 48 607 688 078

 6. W celu umożliwienia wiernym indywidualnej modlitwy w świątyni, skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii Świętej każdego dnia kościół parafialny będzie otwarty do południa w godzinach 9.oo – 10.oo oraz po południu w godzinach 17.oo – 18.oo.

 7. Osoby, które nie mają możliwości przystąpienia do spowiedzi winny wzbudzić w sobie akt żalu doskonałego polegający na głębokim wewnętrznym pragnieniu zerwania z popełnionymi grzechami i szczerym pragnieniem powrotu do Boga. Po ustaniu przeszkody (epidemii) należy bez zwlekania przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

 8. Zawieszone zostają pierwszopiątkowe i przedświąteczne wizyty u chorych. Zachęcamy chorych do Komunii duchowej, jak również do ofiarowania swego cierpienia w intencji ustania pandemii koronawirusa oraz w intencji osób zakażonych wirusem i niosących im pomoc.

 9. Zaleca się przełożenie planowanych chrztów na czas po ustaniu epidemii. Jeżeli chrzest miałby być udzielony, to tylko poza Mszą świętą, przy udziale rodziców i chrzestnych.

10. Wszelkie spotkania formacyjne z grupami działającymi przy parafii, spotkania z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej oraz do sakramentu bierzmowania nie będą się odbywały do odwołania.

Odsłony: 358