UWAGA !!!

Zmiana godzin pracy kancelarii

DO ODWOŁANIA

 

 

Kancelaria parafialna czynna

 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 10.00

   Numer telefonu do kancelarii 518-014-796


WYJĄTKOWE REKOLEKCJE

Opublikowano: wtorek, 17 marzec 2020 ks. Michał

rekolekcje 2020 20200317 1430410971

rekolekcje 2020 20200317 1430410971

Nie oczekiwaliśmy, że w tym roku będziemy przeżywać nasze rekolekcje w zupełnie inny sposób. Bóg chce do nas mówić w każdej sytuacji naszego życia. Również w tym trudzie, który przychodzi nam dźwigać właśnie teraz. Samotność, lęk, niepewność, choroba, cierpienie, izolacja... Każde z tych słów obrazujące naszą aktualną sytuację życia jest bardzo podobne do tego wszystkiego, co przeżywał nasz Pan podczas swojej Meki, którą możemy paradoksalnie przeżywać głębiej poprzez to wszystko, co w tych dniach ma miejsce. 

Pomagając wiernym w owocnym przeżyciu czasu naszych Narodowych Rekolekcji Wielkopostnych duszpasterze parafii św. Józefa proponują następujące formy wielkopostnego zamyślenia: 

1. Miłość w czasach zarazy - codzienne rozważanie wielkopostne w oparciu o Słowo Boże z czytań mszalnych prowadzone przez o. Szymona Hiżyckiego, benedyktyna, opata tynieckiego;

2. W ciszy i ufności leży wasza siła: Rekolekcje z kard. Robertem Sarahem - krótkie codzienne rozmyślanie zapraszające do okrywania w swoim sercu przestrzeni ciszy, do którego prowadzi sztuka milczenia przed Panem

3. Myśl właściwie, żyj szczęśliwie - myśli Sługi Bożego Fultona Sheena na każdy dzień Wielkiego Postu. 

Linki do rekolekcji można znaleźć w zakładach po lewej stronie strony parafii. 

Z całego serca zapraszamy do korzystania z wyżej przedstawionych propozycji rekolekcyjnych. Niech one pomogą nam w tym szczególnym i trudnym dla nas czasie odnaleźć cierpiącego Chrystusa, który nam towarzyszy i jest wciąż blisko. Niech ten wyjątkowy Wielki Post wyda dobre owoce w odkrywaniu Bożej Miłości, w umacnianiu chrześcijańskiej wiary i miłości. Nie zapominajmy o MODLITWIE !!! Być może dostaliśmy trochę więcej czasu w naszych domach, aby zadbać o nią i wracać do regularnych spotkań z Panem. Praktykujmy POST, który pozwoli nam bardziej skupić się na Ofierze Chrystusa. My też możemy go ofiarować w intencji wszystkich cierpiących, chorych, zalęknionych i potrzebujących! Z POSTU niech się rodzi umiejętność JAŁMYŻNY. Właśnie teraz obok nas żyje wielu ludzi, szczególnie starszych i potrzebujących, którzy być może potrzebują naszego czasu i konkretnej pomocy! 

Obyśmy zapragnęli na nowo karmienia się Ciałem Chrystusa we wspólnocie Kościoła. Niech służy nam ten czas i gruntuje naszą wiarę!

Z serca Wam błogosławimy, pamiętamy w modlitwie i o nią z całego serca prosimy !!!

 

Odsłony: 124