UWAGA!

Zmiana godzin pracy kancelarii na okres wakacyjny! 
Kancelaria czynna 
od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 10.00.
Numer tel. do kancelarii 518-014-796


Uroczysta Pasterka

Opublikowano: środa, 25 grudzień 2019 ks. Michał

Kolejne Boże Narodzenie przyniosło wiele radości z faktu, że zbawienie stało się udziałem grzesznego człowieka. W parafii św. Józefa uroczystości Narodzenia Pańskiego Roku Pańskiego 2019 rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą Pasterską sprawowaną tradycyjnie o północy. Przewodniczył jej proboszcz parafii, ks. kanonik Eugeniusz Strzech. W uroczystej procesji wejścia ks. proboszcz wniósł figurkę Dzieciątka Jezus umieszczając ją przed Ołtarzem. Radosne Chwała na wysokości Bogu rozświetliło piękne choinki podkreślające wyjątkowość obchodzonych Świąt.

Dobry i kochający człowieka Bóg od wieków wyznaczył czas i miejsce przyjścia na świat swojego Syna. (…) Uboga grota, pasterze, Dzieciątko, Jego Matka i żłóbek. (…) Jak powinna wyglądać nasza reakcja na to wydarzenie? – pytał w homilii przewodniczący liturgii. W homilii ks. Kanonik zapraszał do ożywienia wiary w to wielkie wydarzenie, które miało miejsce w Betlejem.

Przed błogosławieństwem ks. Proboszcz przekazał życzenia Pasterza diecezji, ks. bpa Wiesława A. Meringa, do których dołączył również pozdrowienie bożonarodzeniowe w imieniu własnym oraz księży wikariuszy pracujących w parafii św. Józefa. Podziękował również wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świątyni oraz liturgii na Święta Bożego Narodzenia.

Na zakończenie ks. Kanonik przeniósł figurkę Dzieciątka Jezus do Betlejemskiej Szopki, którą odwiedzali przed powrotem do swoich domów zgromadzeni wierni.

Odsłony: 123