UWAGA !!!

Zmiana godzin pracy kancelarii

DO ODWOŁANIA

 

 

Kancelaria parafialna czynna

 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 10.00

   Numer telefonu do kancelarii 518-014-796


Rekolekcje o miłości w parafii św. Józefa

Opublikowano: poniedziałek, 16 grudzień 2019 ks. Michał

Trzecią Niedzielą Adwentu zakończyliśmy adwentowe ćwiczenia rekolekcyjne, które trwały od piątku. Przewodniczył im ks. mgr lic. Sebastian Adamczyk, prefekt ds. studiów Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

W wygłoszonych naukach rekolekcjonista przybliżył wiernym cnotę miłości, która winna objawiać się w konkretnym działaniu każdego człowieka. Właśnie po to przyszedł na świat Zbawiciel, aby okazać nam swoją miłość, dlatego też wszyscy w Niego wierzący są zaproszeni do realizowania w swojej codzienności konkretnych czynów chrześcijańskiej miłości. Kaznodzieja wyznaczył szlak realizacji miłości w codziennym życiu przez pięć konkretnych postaw: słowo, obecność, podarunki, pomoc oraz czuły dotyk. Każdy objaw miłości został dokładnie przedstawiony i poświadczony zbawczym działaniem Chrystusa w historii człowieka.

Adwentowe rekolekcje były okazją do przygotowania swoich serc do przyjęcia Bożej Miłości przez pojednanie się z Bogiem i między sobą dzięki sakramentowi pokuty i pojednania do którego przystąpiła liczna grupa wiernych parafii św. Józefa na włocławskim Zazamczu.

 

GALERIA

Odsłony: 81