Rycerze Kolumba u św. Józefa

Opublikowano: czwartek, 27 czerwiec 2019 ks. Styczyński

W niedzielę 23 czerwca 2019 roku we wszystkich kościołach naszego kraju zanoszono do Boga modlitwy ekspiacyjne za wszystkie świętokradztwa i profanacje, które w ostatnich tygodniach nasiliły się w Polsce. Wierni parafii św. Józefa, na prośbę Pasterza diecezji ks. biskupa Wiesława Meringa, również podjęli modlitwę wynagradzającą podczas wszystkich Mszy świętych. W modlitwie powszechnej została przedstawiona prośba o ducha prawdziwej miłości względem Boga i Jego Matki szczególnie dla tych, którzy sprzeniewierzają się wierze świętej. Na zakończenie każdej Mszy świętej odśpiewano suplikacje „Święty Boże…”.

 

Wydarzeniem szczególnej wagi we wspólnocie parafialnej przeżywanym również w tę niedzielę była wizyta Rycerzy Kolumba, którzy przez świadectwo swojej wiary i aktywności we wspólnocie Kościoła pokazali, w jaki sposób należy podejmować zadania odpowiedzialnych chrześcijan. Na zaproszenie ks. kanonika Eugeniusza Strzecha, proboszcza parafii, przybył o. Damian Kosecki CCG, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej i kustosz Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O. Damian wygłosił homilie podczas wszystkich Mszy świętych oraz przedstawił wspólnotę Rycerzy Kolumba działającą przy jego parafii. Przedstawiciele Rycerzy mieli okazję opowiedzieć o swojej misji, przedstawić zasady funkcjonowania oraz zaprosić wszystkich chętnych mężczyzn z parafii św. Józefa do organizowania się i zakładania podobnej wspólnoty we własnej parafii.

Parafianie od św. Józefa mogli również wesprzeć swoimi ofiarami rozwijające się Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku.

Odsłony: 258