Plakat

Rycerze Kolumba u św. Józefa

Opublikowano: czwartek, 27 czerwiec 2019 ks. Styczyński

W niedzielę 23 czerwca 2019 roku we wszystkich kościołach naszego kraju zanoszono do Boga modlitwy ekspiacyjne za wszystkie świętokradztwa i profanacje, które w ostatnich tygodniach nasiliły się w Polsce. Wierni parafii św. Józefa, na prośbę Pasterza diecezji ks. biskupa Wiesława Meringa, również podjęli modlitwę wynagradzającą podczas wszystkich Mszy świętych. W modlitwie powszechnej została przedstawiona prośba o ducha prawdziwej miłości względem Boga i Jego Matki szczególnie dla tych, którzy sprzeniewierzają się wierze świętej. Na zakończenie każdej Mszy świętej odśpiewano suplikacje „Święty Boże…”.

 

Wydarzeniem szczególnej wagi we wspólnocie parafialnej przeżywanym również w tę niedzielę była wizyta Rycerzy Kolumba, którzy przez świadectwo swojej wiary i aktywności we wspólnocie Kościoła pokazali, w jaki sposób należy podejmować zadania odpowiedzialnych chrześcijan. Na zaproszenie ks. kanonika Eugeniusza Strzecha, proboszcza parafii, przybył o. Damian Kosecki CCG, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej i kustosz Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O. Damian wygłosił homilie podczas wszystkich Mszy świętych oraz przedstawił wspólnotę Rycerzy Kolumba działającą przy jego parafii. Przedstawiciele Rycerzy mieli okazję opowiedzieć o swojej misji, przedstawić zasady funkcjonowania oraz zaprosić wszystkich chętnych mężczyzn z parafii św. Józefa do organizowania się i zakładania podobnej wspólnoty we własnej parafii.

Parafianie od św. Józefa mogli również wesprzeć swoimi ofiarami rozwijające się Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku.

rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej