Plakat

Sław języku tajemnicę Ciała i Najdroższej Krwi

Opublikowano: niedziela, 23 czerwiec 2019 ks. Styczyński

bc 2019 23 20190624 1723572626

bc 2019 23 20190624 1723572626
Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej zgromadziła w parafii św. Józefa wiernych i gości oddających cześć Chrystusowi, który pozostał wśród „swoich” pod postaciami eucharystycznymi. Msze święte sprawowane tego dnia w godzinach przedpołudniowych tak jak w każdą niedzielę pozwoliły wiernym nakarmić się żywym Chrystusem i oddać mu hołd uwielbienia. 
GALERIA

O godz. 16.oo pod przewodnictwem ks. kanonika Eugeniusza Strzecha rozpoczęła się Ofiara Eucharystyczna a po niej uroczysta procesja ulicami osiedla Zazamcze. Poszczególne ołtarze stacyjne, przy których uroczyście proklamowano cztery fragmenty Ewangelii traktujące o tajemnicy Eucharystii, zostały przygotowane przez poszczególne grupy działające przy parafii św. Józefa. Uroczystości parafialne uświetniła, jak co roku, orkiestra dęta z Osięcin. Dzieci przygotowane przez katechetów z wielką radością i zaangażowaniem sypały Chrystusowi płatki kwiatów, młodzież niosła feretrony, Panie z Koła Żywego Różańca oraz starsi Panowie wspomogli asystę niosąc wizerunki świętych, Różaniec oraz chorągwie.

Po uroczystym nabożeństwie ks. Kanonik udzielił wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, a następnie podziękował tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do głębokiego przeżycia tegorocznych obchodów Uroczystości Bożego Ciała.

Niech ten szczególny czas dziękczynienia za żywą obecność Chrystusa wśród swojego ludu pobudza serca wiernych do wdzięczności,
a Najświętsze Ciało Pana pokrzepia strudzonych w drodze ku wieczności.

Boże, Ty w Najświętszym Sakramencie zostawiłeś nam pamiątkę swej męki, daj nam taką czcią otaczać święte tajemnice Ciała i Krwi Twojej, abyśmy nieustannie doznawali owoców Twego odkupienia.

rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej