plak czerw

vintage clock dial box pen necklace keychain 74957 1680x1050


KANCELARIA

PARAFIALNA 

W najbliższy poniedziałek tj. 21.06.2021
w godzinach 16:30 - 17:30
będzie nieczynna!!!


Pierwszomajowe uroczystości w parafii

Opublikowano: czwartek, 23 maj 2019 ks. Styczyński

wk 87 20190524 1497113601

wk 87 20190524 1497113601
 Pierwszy dzień miesiąca maja w parafii św. Józefa we Włocławku był uroczystym świętem z racji uczczenia jej Patrona. Dla parafii był to również czas, w którym odbywała się wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez biskupa Ordynariusza Wiesława Meringa. Główne uroczystości miały miejsce o godzinie 10.oo. Na Mszy św. sprawowanej przez o. Damiana Koseckiego, proboszcza parafii Matki Bożej Fatimskiej, w obecności Księdza Biskupa Ordynariusza, kapłanów, parlamentarzystów, władz miasta oraz licznie zgromadzonych wiernych wszyscy zanosili modlitwy do Pana Boga przez przyczynę św. Józefa. To patron ludzi pracy oddających swoje życie i zdolności dla budowania Królestwa Bożego.

GALERIA

Po przybyciu biskupa Ordynariusza do świątyni poszczególne grupy działające w parafii św. Józefa przywitały swojego Pasterza. Następnie ks. kanonik Eugeniusz Strzech przywitał Księdza Biskupa i wyraził wdzięczność za obecność w trudnym czasie znoszenia trudów choroby, po czym przedstawił sprawozdanie odnoszące się do najważniejszych spraw związanych z duchowym i materialnym stanem parafii.

Ksiądz Biskup w homilii podkreślał jak ważna jest odpowiednia postawa człowieka wobec Pana Boga, której uczy św. Józef. Pasterz diecezji zwrócił także uwagę na potrzebę dojrzewania w życiu duchowym i odpowiedzialności w codziennym wypełnianiu woli Pana Boga. Podkreślił również, jak ważne jest wsłuchiwanie się w głos Boga, który towarzyszy człowiekowi i kieruje nim w podejmowanych zadaniach.

Po Eucharystii Parafianie i Goście korzystając z pięknej pogody mogli zatrzymać się przy świątyni i poczęstować się grillowanymi potrawami oraz innymi smakołykami przygotowanymi przez członków przyparafialnych wspólnot.

W godzinach popołudniowych Ksiądz Biskup przewodniczył Eucharystii, podczas której udzielił sakramentu bierzmowania licznej grupie młodzieży. Podczas homilii ks. prałat Janusz Bartczak, kapelan biskupa włocławskiego, przybliżył sens przyjęcia tego sakramentu oraz uwydatnił potrzebę orędownictwa świętych Patronów, również tych, których imiona wybrali młodzi na okoliczność przyjęcia tego sakramentu.

Na zakończenie młodzież oraz ksiądz Proboszcz wyrazili wdzięczność za ten wyjątkowy dzień przeżyty w duchu jedności Ludu Bożego parafii św. Józefa ze swoim Pasterzem. Ks. Strzech jeszcze raz podziękował za tak cenną dla wszystkich obecność Księdza Biskupa.

rok sw jozefa

Coat of arms of Wiesław Mering.svg

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej