plak czerw

vintage clock dial box pen necklace keychain 74957 1680x1050


KANCELARIA

PARAFIALNA 

W najbliższy poniedziałek tj. 21.06.2021
w godzinach 16:30 - 17:30
będzie nieczynna!!!


Józefie Święty Patronie, ku modłom naszym się skłoń...

Opublikowano: piątek, 22 marzec 2019 ks. Styczyński

img 6082 1 20190322 1165454652

img 6082 1 20190322 1165454652
W tym roku po raz kolejny przyszło nam uczcić Patrona Kościoła i Parafii – św. Józefa, Opiekuna Jezusa i Małżonka Maryi. Parafia św. Józefa może cieszyć się tak potężnym Orędownikiem, który nie mówiąc słowa swoją wiarą, miłością i posłuszeństwem uczy prawdziwego chrześcijaństwa oraz wypełniania woli Bożej w codzienności.

 

Uroczystościom odpustowym, które celebrowano podczas wieczornej Eucharystii, przewodniczył proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie ks. Kanonik Stanisław Nasiński. W homilii celebrans nawiązał do przemożnego Orędownictwa św. Józefa – Patrona Dobrej Śmierci, a jednocześnie Opiekuna rozwijającego się życia, które zmierza wciąż ku wieczności. Osobiste świadectwo kaznodziei ze spotkań z osobą chorą, przy której obecne córki wyrażały swoją miłość i wdzięczność uczyło słuchaczy odpowiedzialnego życia i troski o nie oraz wdzięczności za otrzymaną od Boga poprzez ludzi miłość. Święty Józef uczy pięknego życia i obiecuje dobrą śmierć tym, którzy żyją w łączności z Bogiem.

Gospodarz miejsca, ks. Kanonik Eugeniusz Strzech na rozpoczęcie uroczystości wyraził swoją radość z przybycia na uroczystości odpustowe kapłanów, ministrantów oraz wszystkich parafian i Gości świeckich. Ks. Strzech w sposób szczególny podkreślił obecność Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, których Dom znajduje się na terenie parafii św. Józefa. Na zakończenie ks. Strzech wyraził swoją wdzięczność uczestnikom uroczystości rozpoczynając od głównego celebransa ks. Stanisława, który nie tylko zaprzyjaźniony jest z Matką Bożą poprzez pracę w parafii Jej poświęconej, ale również głęboka duchową przyjaźnią darzy św. Józefa. Równie gorące podziękowanie skierowane zostało do pozostałych kapłanów na ręce ks. wicedziekana Henryka Witczaka oraz do Sióstr Miłosierdzia na ręce Siostry Przełożonej. Ks. Proboszcz dziękował Siostrom oraz księdzu kapelanowi za modlitwę, która w Dniu Odpustu Parafialnego również płynęła z kaplicy Sióstr w Wieńcu przez celebrowaną w intencji proboszcza i Parafii Mszę Święta. Nie byłoby odpustu, gdyby nie wierni parafii św. Józefa. Im też należało się serdeczne podziękowanie za łączność z parafialną świątynią i dobre serca, na które można liczyć każdego dnia.

Uroczystości zakończyło nabożeństwo ku czci św. Józefa zakończone błogosławieństwem wszystkich zgromadzonych Najświętszym Sakramentem.

rok sw jozefa

Coat of arms of Wiesław Mering.svg

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej