live tlo6

maj

33 rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza

Opublikowano: czwartek, 14 czerwiec 2018 ks. Styczyński

odpust 2 20180323 1425657624

odpust 2 20180323 1425657624
W życiu każdego kapłana pośród wielu ważnych rocznic najpiękniej obchodzi się kolejne rocznice trwania w służbie Bogu i ludziom. 11 czerwca 2018 roku wierni parafii św. Józefa dziękowali Panu Bogu za dar kapłaństwa swojego proboszcza ks. kanonika Eugeniusza Strzecha w kolejną 33 rocznicę przyjęcia święceń. Wraz z księdzem kanonikiem przy Ołtarzu Pańskim zgromadzili się jego kursowi koledzy pracujący obecnie na terenie diecezji włocławskiej oraz poza jej granicami. Uroczystości przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering. Koncelebrował Mszę Świętą również biskup pomocniczy Stanisław Gębicki. Wśród gości byli obecni poseł na Sejm RP Joanna Borowiak oraz członek Zarządu Spółki Anwil S.A. Jarosław Chmielewski.

Biskup Ordynariusz w wygłoszonej homilii podjął refleksję nad darem przyjaźni, która staje się dla człowieka prawdziwym skarbem. Jednak szczególną przyjaźnią obdarza Chrystus tych, których wybiera do służby. „Jak osobisty jest głos wezwania Jezusa, jak osobista musi być odpowiedź, jakiej udziela Jezusowi chrześcijanin, a zwłaszcza wy wezwani do kapłańskiej służby!” – akcentował Pasterz diecezji. Odnosząc się do kolejnej 33 rocznicy święceń ksiądz Biskup zauważył, iż rocznica ta jest bardzo wymowna, gdyż „podkreśla podobieństwo do Jezusa”. Biskup Mering zwrócił również uwagę na potrzebę konfrontowania wymagań Jezusa w codziennym kapłańskim życiu dla umocnienia z Nim więzi przyjaźni. „Dzień tak bardzo symbolicznego jubileuszu – mówił ksiądz Biskup - to dobry czas na rachunek sumienia jak Jezus jest we mnie, jak jest ze mną i jak ja jestem z Nim”.

W uroczyste przeżywanie Jubileuszu swojego proboszcza zaangażowała się żywo cała parafia. Licznie zgromadzeni wierni, wzorcowo przygotowana liturgia oraz wyjątkowa na tę okazję oprawa muzyczna podkreślały wagę uroczystości. Schola parafialna oraz piękne głosy męskiego tercetu z Białorusi w specjalnie przygotowanych na tę okazję łacińskich częściach stałych Mszy świętej oraz pięknych śpiewach komunijnych skupiały uwagę zgromadzonych i zapraszały do modlitewnego skupienia.

Na zakończenie uroczystości przyszedł czas na życzenia dla Czcigodnych Jubilatów. Przedstawiciele dzieci, młodzież, katecheci, grupy duszpasterskie działające przy parafii w swoich życzeniach podkreślali wdzięczność Panu Bogu za ustanowienie sakramentu kapłaństwa i za posługę tych, którzy pozytywnie na wezwanie Chrystusa odpowiedzieli. Zawierzając kapłanów troskliwej opiece Niepokalanej Maryi oraz czujnej i mądrej miłości św. Józefa parafianie życzyli wszystkim kapłanom, a szczególnie tym przeżywającym rocznicę święceń, aby byli w swoim kapłaństwie zawsze bliscy Sercu Jezusa i przepełnieni bojaźnią Pańską w wypełnianiu swoich zadań.

Po Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza Biskupa wszyscy adrowali Jezusa Eucharystycznego zawierzając Jego sercu posługę kapłanów oraz wszystkich wiernych, którzy dzięki tej posłudze zbliżają się do Boga.

rok sw jozefa

Coat of arms of Wiesław Mering.svg

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej