live tlo6

maj

Odpust ku czci św. Józefa

Opublikowano: piątek, 23 marzec 2018 ks. Styczyński

odpust 5 20180323 2089005364

odpust 5 20180323 2089005364
Uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa zgromadziła w parafialnej świątyni kapłanów i wiernych, którzy przybyli na ucztę przygotowaną przez Pana. Właśnie tę myśl zaakcentował kaznodzieja i sumiasta, którym w tym roku był proboszcz parafii św. Jana we Włocławku ks. Henryk Witczak.

Proboszcz parafii św. Józefa ks. kanonik Eugeniusz Strzech na wstępie powitał wszystkich zgromadzonych parafian i gości. Przedstawiając głównego celebransa uroczystej celebracji podkreślił fakt, iż ks. Witczak przez długie lata pracował właśnie w parafii św. Józefa we Włocławku jako wikariusz. Następnie zaprosił wszystkich zgromadzonych do owocnego przeżywania uroczystości odpustowej.

W homilii kaznodzieja podkreślił zasługi św. Józefa w całkowitym oddaniu Bogu i wypełnianiu Jego woli. Zaznaczył również, że ten wielki i pokorny Patron stanowi dla wszystkich wzór w pięknym życiu na chwałę Boga. Życie w wierności Bogu zawsze wydaje błogosławione owoce. Uczy tego właśnie św. Józef.

Na zakończenie Mszy świętej ks. kanonik Strzech podziękował za uczestnictwo w uroczystościach wszystkim zgromadzonym. Zwrócił się z podziękowaniem do obecnych kapłanów składając je na ręce ks. dziekana Michała Krygiera, proboszcza bazyliki katedralnej we Włocławku. Proboszcz parafii św. Józefa jeszcze raz podkreślił radość z faktu, że cała wspólnota może mieć tak mocnego i pokornego Orędownika przez Panem. Zaprosił wszystkich do gorliwej modlitwy przez Jego przyczynę, aby wszelkie działania mogły opierać się na solidnym fundamencie wiary, której uczy św. Józef.

Odpustowa uroczystość zakończyła się dziękczynieniem Jezusowi Eucharystycznemu za dar św. Józefa. Podczas wystawienia wierni i goście oddali się opiece św. Józefa.

 

GALERIA

rok sw jozefa

Coat of arms of Wiesław Mering.svg

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej