UWAGA! WAKACYJNE ZMIANY!


W okresie wakacyjnym kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 10.00.
Numer tel. do kancelarii parafialnej: 518-014-796.
Nie będzie również mszy niedzielnej o godzinie 13:00. Chrzty święte będą odprawiane o godzinie 11:30.


1 maja, wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, oblubieńca Maryi, opiekuna Zbawiciela

Opublikowano: poniedziałek, 01 maj 2017 Adam Jandy

Stało się już tradycją, że 1 maja, w dniu wspomnienia św. Józefa Rzemieślnika, w naszej parafii sprawowana jest Eucharystia w intencji ludzi pracy. Wzorem poprzednich lat uroczystej liturgii przewodniczył Pasterz naszej diecezji J.E. Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Alojzy Mering.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Cechu Rzemiosł, poczty sztandarowe szkół i zakładów pracy oraz zaproszeni goście.


Pod koniec Proboszcz naszej parafii, Ks. Kanonik Eugeniusz Strzech, podziękował Biskupowi Ordynariuszowi oraz przybyłym gościom i parafianom za wspólnotę modlitwy. Na zakończenie liturgii Ks. Biskup poświęcił książeczki dzieciom przygotowującym się do I komunii św., a następnie udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa.
Po mszy odbył się pierwszy parafialny festyn.  Sprzyjająca pogoda zachęciła do udziału wielu parafian. Było miło i rodzinnie,  dzieci wzięły udział w grach i zabawach. Wszyscy parafianie mogli skosztować grillowanych smakołyków. Odbyły się również pokazy ratownictwa, można było zasięgnąć porady dietetyka. Festyn okazał się wspaniałą okazją do poznania i integracji parafian.
Dziękujemy wszystkim za udział oraz za pomoc w przygotowaniu festynu.
W galerii  można obejrzeć zdjęcia z uroczystości.

Odsłony: 390