I Komunia Święta

Opublikowano: poniedziałek, 11 maj 2015 Adam Jandy

"Jezu, Najsłodszy Ojcze i Panie, dziś pierwsze moje z Tobą spotkanie, przyjmij w ofierze me serce małe, by Cię kochało przez życie całe".

W niedzielę 10 maja 2015 r. w naszej wspólnocie parafialnej odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. 50 dzieci z Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 18 we Włocławku po raz pierwszy w życiu przystąpiło do Stołu Pańskiego i przyjęło Chrystusa pod postacią chleba. Dzieci poprzez katechezę i uczestnictwo we Mszach Świętych przygotowywały swoje serca na to wyjątkowe spotkanie.

Tradycyjnie do zgromadzonych na dziedzińcu kościelnym dzieci i rodziców wyszła procesja z krzyżem, chorągwiami, ministrantami i księżmi. Proboszcz naszej parafii ks. kanonik Eugeniusz Strzech w kilku słowach powitał zebranych, wyrażając radość z tej uroczystości. Następnie pokropił dzieci wodą święconą. Po czym rodzice udzielili błogosławieństwa swoim pociechom czyniąc znak krzyża na ich czole. W uroczystej procesji wszyscy zgromadzeni przed kościołem weszli do świątyni.

Eucharystia rozpoczęła się podziękowaniami duszpasterzom, katechetom, rodzicom za trudy włożone w przygotowanie dzieci do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Czytania mszalne przygotowane były przez wybrane dzieci. Homilię wygłosił celebrans ksiądz kanonik, który zwrócił uwagę na istotę tej uroczystości jako szczególne przeżycie religijne, jedno z najważniejszych w życiu chrześcijanina. Po zakończeniu homilii nastąpiło odnowienie obietnic chrzcielnych w trakcie których dzieci trzymały zapalone świece. Podczas eucharystii do ołtarza zostały przyniesione przez dzieci dary ofiarne. W uroczystości dzieciom towarzyszyli rodzice, rodzina, przyjaciele, znajomi, katecheci, nauczyciele. 

Zdjęcia można obejrzeć w galerii lub klikając TUTAJ.

Odsłony: 1339