Niedziela Palmowa

Opublikowano: niedziela, 29 marzec 2015 Adam Jandy

Niedziela Palmowa30

Niedziela Palmowa30

"Hosanna, hosanna Synowi Bożemu ..."

Procesja Liturgiczna Niedzieli Palmowej w Naszej parafii wyruszyła o godzinie 11.30. Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii Ksiądz Kanonik Eugeniusz Strzech. Najpierw zostały poświęcone palmy - symbol odradzającego się życia, a następnie wierni, w uroczystej procesji ze śpiewem "Hosanna, hosanna Synowi Bożemu" podążali za krzyżem dookoła Świątyni.

Podczas wszystkich Nabożeństw została odczytana Męka Pańska.

W tym roku odczytano Pasję według św. Marka, który w opisie Męki Pańskiej szczególnie podkreśla, że cierpienie i krzyż nie były w życiu Chrystusa nieszczęściem, ale realizacją Bożego planu, który On świadomie i dobrowolnie zaakceptował. Jezus nie występuje jako ofiara, ale jako Ten, który dobrowolnie oddaje się Ojcu i dlatego bezpośrednio po swojej śmierci otrzymuje pierwszy akt kultu od pogańskiego setnika: Prawdziwie, ten człowiek był Synem Bożym! (15,39).

Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed ukrzyżowaniem. Zgromadzone tłumy rzucały wtedy na drogę gałązki oliwne i palmowe. Teraz natomiast wierni przynoszą do kościoła pięknie przyozdobione palmy. Zauważyć można dwa istotne elementy: najpierw pełna radości procesja z palmami a w chwilę później czytanie opisu Męki Pańskiej.

W liturgii sprawowanej w naszym kościele uczestniczyli licznie zgromadzeni parafianie, pośród których najbardziej zauważalną i chyba najbardziej radosną grupą były dzieci.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z procesji liturgicznej naszej parafii.  Kliknij

Odsłony: 1355