Różaniec 2022 2

Festiwal Młodych w Medjugorie

Opublikowano: wtorek, 02 sierpień 2022 Scriptor

001 20220821 1392676109W czwartek kilkanaście osób ze Wspólnoty Młodzieżowej Amen! z naszej parafii zgromadziło sie na Mszy Świętej w Zespole Szkół Katolickich we Włocławku inaugurującej pielgrzymkę do Medjugorie na Festiwal Młodych. Opiekę duchową pełni Ks. Adam Zieliński - katecheta ZSK Długosz, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej.

Mieszkamy w Medjugorie u Matki Bożej, w pobliżu placu św. Jakuba. Jesteśmy w połowie naszego wyjazdu, gdzie modlimy się o łaski i Boże błogosławieństwo dla naszej parafii, a także w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

Po długiej i męczącej podróży, zdążyliśmy już wypocząć w jednych z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny, m.in. odwiedziliśmy Mostar, Blagaj i Neum. Byliśmy także na Górze Objawień Podbrdo, gdzie do dziś ukazuje się Nasza Mama. Odwiedziliśmy również wspólnotę Cenacolo, gdzie mogliśmy usłyszeć świadectwa dwóch młodych mężczyzn.

W programie przewidziana jest również Droga Krzyżowa na Górze Krizevac. Pełni sił, wczoraj rozpoczęliśmy Festiwal Młodych, na którym spotkamy się z braćmi i siostrami z całego świata. Będziemy wspólnie uwielbiać Pana w codziennych Eucharystiach, nabożeństwach i adoracjach Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Wracamy niebawem umocnieni miłością Boga i Maryi, a tymczasem chcemy przedstawić wam małą fotorelacje. Z całego serca dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do niej, ponieważ gdyby nie wy, nie byłoby nas tutaj. Będąc w tym miejscu spełniamy nasze pragnienie serca.

Królowo Pokoju, módl się za nami!

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej