I Komunia Święta-Szkoła Podstawowa nr 5 i nr 18

Opublikowano: czwartek, 17 wrzesień 2020 Kacper W

img 7509 20200917 1064780719W drugą Niedzielę września (13.09) uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 5 i nr 18 uczestniczyli w pełni w Eucharystii, przyjmując do swoich serc po raz pierwszy Pana Jezusa. Uroczystości przewodniczył Proboszcz naszej parafii - ksiądz prałat Janusz Bartczak, który przywitał wszystkie dzieci, rodziców i zebranych gości. W swojej homilii mówił dzieciom i licznie zgromadzonym rodzinom o tym, że Chrystus czeka zawsze na nas wszystkich w Komunii Świętej.

Kaznodzieja nawiązał do chleba, który spożywamy każdego dnia, mowiąc jak jest nam potrzebny dodając nam sił. Tak samo jest z Chlebem Eucharystycznym - przyjmowanie Ciała Chrystusa dodaje nam sił w życiu i w naszej wierze. Jezus chce być zawsze naszą codzienną porcją duchowej energii, dlatego tak bardzo ważne jest życie w czystości i karmienie się Nim.

Podobnie jak pieczywo, które jest ogólnodostępne i służy nam każdego dnia, tak również Pan Jezus czeka na nas w każdym Kosciele. Aby go przyjąć musimy jednak mieć czyste serca, podobnie jak dzieci, które po raz pierwszy przyjmują Komunię Świętą.

img 7749 20200917 1537367767Ksiądz Proboszcz pokazał również dzieciom fotografię z Pierwszej Komunii Świętej z pierwszych lat funkcjonowania parafii. Pomimo wielu zmian, które na przestrzeni dekad zostały wprowadzone w naszej parafii to tylko jedno się nie zmieniło - jest Jeden i ten sam Jezus Chrystus, który zawsze na nas będzie czekać i zawsze będzie nam tak samo potrzebny w życiu. Musimy się cieszyć i korzystać z tego świętego daru, który nam został dany od samego Pana podobnie jak z tego dnia cieszy się każde dziecko.

Na zakończenie ksiądz Proboszcz podziękował wikariuszom za pomoc w przygotowanie uroczystości - szczególnie księdzu Damianowi, paniom katechetkom Marii i Marzenie oraz ministrantom i ceremoniarzowi Kacprowi. Słowa podziękowania były skierowane również do wszystkich rodziców, którzy przyprowadzili swoje dzieci do Stołu Pańskiego.

Wszystkie zdjęcia z Komunii Świętej dostępne w galerii >>KLIK<<.

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej