Życzenia ks. Biskupa Wiesława Meringa

Opublikowano: wtorek, 24 grudzień 2013 Scriptor

Herb Biskupa włocławskiego

Czcigodni Bracia w Kapłaństwie Naszego Pana,
Umiłowani Bracia i Siostry!

Kolejny raz nasze serca pełne wdzięczności zwracają się ku Bogu dziękując Mu, że pozwolił nam zbliżyć się do Siebie, poznać i ukochać – w Chrystusie Jezusie! Przez Narodzenie Bożego Syna sam Bóg staje się nam bliski i umożliwia rozpoznanie Tego, co w istocie jest Niewidzialne! Tu jest źródło radości chrześcijan: Bóg zmniejsza, skraca odległość między Sobą a nami.

 Narodzonemu Dziecięciu z Betlejem chcemy służyć i pozostać wierni w naszym codziennym życiu. Wiara prowadzi nas do Chrystusa – Syna Bożego – mówiącego do człowieka w Piśmie Świętym, pozwalającego się „dotknąć” w sakramentach, obecnego w swoim Kościele. Rok duszpasterski, zaczęty I Niedzielą Adwentu, podkreśla znaczenie wiary w Bożego Syna dla każdego ochrzczonego człowieka!

Niech zatem życzenia, z którymi kieruję się do wiernych Kościoła Włocławskiego, ożywią w nas przywiązanie do Jezusa narodzonego w Betlejem a obecnego w Kościele; niech pomogą nam zwyciężyć zakusy współczesnych Herodów siejących wokół siebie bluźnierstwa, zwątpienie i szyderstwo.

Moim Braciom i Siostrom w wierze chcę przypomnieć, że tylko sam Chrystus NIGDY człowieka nie opuści, nie zawiedzie, nie okłamie! Przylgnijmy więc do Niego! Utożsamiajmy się z Jego nauką, przykazaniami, Ewangelią. Tylko z Nim kroczymy ku szczęściu, dobru i światłu!

Niech Narodzony Boży Syn przytuli nas do Serca i obdarzy je pokojem! Niech swą obecnością napełni Małżeństwa i Rodziny!

Niech strzeże ukochane Dzieci i Młodzież, niech broni w życiu Narodu prawdy, uczciwości i tak nam potrzebnej umiejętności przebaczenia i zgody!

+ Wiesław Mering     
BISKUP WŁOCŁAWSKI


Odsłony: 3451