Zakończyliśmy tegoroczne nabożeństwa fatimskie

Opublikowano: niedziela, 13 październik 2013 ks. Piotr

Papież Franciszek zawierza świat Matce Bożej Fatimskiej

Papież Franciszek zawierza świat Matce Bożej Fatimskiej
W niedzielę, 13 października, Papież Franciszek zawierzył świat Matce Bożej Fatimskiej. Dokonał tego pod koniec Mszy św. wieńczącej Dzień Maryjny w ramach obchodów Roku Wiary przy oryginalnej figurze Matki Bożej Fatimskiej, przywiezionej z portugalskiego sanktuarium.

Matka Boża z Fatimy - figura

Matka Boża z Fatimy - figura
"Przyjmij z macierzyńską łaskawością akt zawierzenia, dokonywany przez nas dzisiaj z ufnością, w obliczu tak nam drogiego Twego wizerunku. Jesteśmy pewni, że każdy z nas jest cenny w Twoich oczach i że nie jest Ci obce nic z tego, co mieszka w naszych sercach. Chcemy, by dotarło do nas Twoje najsłodsze spojrzenie, i byśmy zyskali pocieszającą serdeczność Twojego uśmiechu. Chroń nasze życie w Twoich ramionach: błogosław i umacniaj każde pragnienie dobra; ożywiaj i posilaj wiarę; wspieraj i rozjaśniaj nadzieję; rozbudzaj i ożywiaj miłosierdzie: prowadź nas wszystkich na drodze świętości" - modlił się biskup Rzymu.
Prosił Maryję, by nauczyła nas „swojej miłości i szczególnego upodobania dla maluczkich i ubogich, dla wykluczonych i cierpiących, dla grzeszników i serc zagubionych”. - Wszystkich otocz Twoją ochroną i wszystkich przekaż Twojemu umiłowanemu Synowi, a Panu naszemu Jezusowi - prosił Franciszek. (więcej na EKAI.PL)

W niedzielny wieczór w naszym kościele parafialnym odbyło się ostatnie w tym oku nabożeństwo fatimskie. W czasie uroczystej procesji wokół kościoła rozważaliśmy chwalebą część Różańca. Pomocą w rozważaniach były słowa bł. Jana Pawła II, który w Liście Apostolskim o Różańcu dał piękne świadectwo osobistego umiłowania tej modlitwy:

Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. (...)

Objawienie Maryi trojgu pastuszkom w Cova da Iria

Objawienie Maryi trojgu pastuszkom w Cova da Iria
Przed znajdującą się w świątyni figurą Najświętszej Maryi Panny z Fatimy powtarzaliśmy powyższe słowa zawierzenia papieża Franciszka dołączając do nich nas samych, nasze rodziny i całą parafię.
Po Apelu Jasnogórskim ks. Proboszcz Eugeniusz Strzech podziękował wszystkim, którzy gromadzili się w minionym roku na wspólnej modlitwie w czasie nabożeństw fatimskich. Podkreślił, że ci, którzy z Maryją podążają przez życie nigdy się nie zawiodą, bo ona zawsze prowadzi nas do Boga i zawsze wskazuje najlepszą drogę - Jezusa Chrystusa, powtarzając z cierpliwością, jak w Kanie Galilejskiej "Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie..." (J 2,5).
Na zakończenie ks. Proboszcz wszystkim uczestnikom nabożeństwa udzielił błogosławieństwa.
Zachęcił również, by w tym szczególnym dniu poświęconym bł. Janowi Pawłowi II podziękować Panu Bogu za Jego pontyfikat i rychłą już kanonizacje tego wielkiego Papieża przy jego relikwiach, które przechowywane są w papieskim ołtarzu.

Dzieci fatimskie Łucja, Franciszek i Hiacynta

Dzieci fatimskie Łucja, Franciszek i Hiacynta
Nabożeństwa fatimskie odprawiane są zawsze 13 dnia miesiąca, od maja do października. Są pamiątką objawień w Fatimie, które miały miejsce od maja do października 1917 r. oraz okazją do wypełnienia orędzia przekazanego trojgu pastuszkom bł. Franciszkowi i bł. Hiacyncie Marto oraz Łucji dos Santos. Jednym z zadań jakie Matka Najświętsza przekazała wizjonerom było odmawianie różańca w intencji wynagradzającej za grzechy. Matka przekazała im też tę piękną modlitwę którą dołączamy do Różańca po każdym dziesiątku: "O mój Jezu! Przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia". Już dzisiaj zapraszamy na 13 dzień maja przyszłego roku do udziału w pierwszym nabożeństwie fatimskim.

Parafia św. Józefa we Włocławku


rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej