vintage clock dial box pen necklace keychain 74957 1680x1050ZMIANA GODZIN

Niedzielnych Eucharystii!

Od stycznia Msze Świete w Niedziele 
odprawiane będą o godzinie:
7:00, 9:00, 10:30 (z udziałem dzieci),
12:00
(suma za Parafian), 18:00!


Pielgrzymka na Jasną Górę

Opublikowano: sobota, 22 kwiecień 2017 ks. Piotr

IMG 20170422 155647

IMG 20170422 155647

Dzisiaj, w przedostatnią sobotę kwietnia, w wigilię święta Bożego Miłosierdzia, 140 osób z naszej parafii pielgrzymowało do narodowego sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Pielgrzymi wyruszyli spod kościoła parafialnego o godz. 7.30, by po trzech godzinach podróży zameldować się z pokorą przed obliczem Matki.

 

O godz. 12.00 uczestniczyli w Mszy świętej w kaplicy cudownego obrazu. Mszy św. przewodniczyl, z racji trwajacej w tym samym czasie ogólnopolskiej pielgrzymki parafii św. Jakuba, delegat KEP ds. pielgrzymek, ks. Bp. Krzysztof Zadarko. Koncelebrowali ją dwaj kaplani z naszej parafii: ks. Marcin, ktory był organizatorem pielgrzymki, i ks. Piotr. Ks. Biskup w homilii przypomnial sens i znaczenie pielgrzymowania do miejsc świętych jako obrazu naszego pielgrzymowania drogą wiary do Domu Ojca w niebie. W roku duszpasterskim, ktorego głównym hasłem są słowa Pana Jezusa skierowane do Apostołów: "Idźcie i głoście..." ks. Biskup przypomniał również że chrzescijanie wezwani są do jeszcze innego pielgrzymowania wiary mianowicie ze Slowem Dobrej Nowiny do niewierzących, pogubionych w życiu, tracą ych wiarę. Mamy być apostolami dzisiejszego swiata, ktorzy idą i głoszą.

Po Mszy św. byla okazja do zwiedzenia skarbca jasnogórskiego, muzeum sześćsetlecia obecności Obrazu na Jasnej Gorze i Bastionu św. Rocha. Byl także czas na osobistą modlitwę w kaplicy jasnogorskiej, czy skorzystanie z sakramentow świętych. O godz. 15.45 pielgrzymi spotkali sie na wałach jasnogorskich, gdzie uczestniczyli w drodze krzyzowej.Prowadził ją i rozwazania przygotował ks. Marcin.

Warto dodać, że pielgrzymka ta była bezposrwdnim owocem ubieglorocznych rorat z udzialem dzieci. Wtedy to, w homiliach roratnich, poruszany byl temat obecnosci Maryi w jasnogórskim wizerunku i 300-lecia jego koronacji. Pielgrzymka byla przede wszystkim nagrodą dla dzieci, ktore aktywnie, przez cały adwent uczestniczyly w roratach. Do nich dołączyło wielu parafian tworzac wspólnie grupę pielgrzymkową. 

Dopisała też pogoda. Pomimo nieciekawych prognoz i zmiennej aury na kujawach, w Częstochowie było bardzo spokojnie i w miare ciepło. Tylko w czasie drogi Krzyżowe zaczął wiac silny wiatr i padać deszcz a nawet śnieg. No ale cóż by to była za droga krzyżowa bez odrobiny trudnosci.

Pozdrawiamy z drogi powrotnej. Wkrotce w galerii znajdzie sie kilka zdjęć c z pielgrzymki.

 

Odsłony: 764