Modlitewne Czuwanie

Opublikowano: poniedziałek, 09 czerwiec 2014 Adam Jandy

Modlitewne czuwanie 079

Modlitewne czuwanie 079
"Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym..."Dz 2,1-11


07 czerwca w naszej parafii odbyło się nocne czuwanie modlitewne członków wspólnot, ruchów, stowarzyszeń młodzieży i dorosłych oraz przybyłych wiernych rejonu włocławskiego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Spotkanie rozpoczął o godzinie 19.00 ks. Krzysztof Antczak. Przywitał on zebrane wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia katolickie i zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy. Po modlitwie różańcowej w dolnym kościele, prowadzonej przez Wspólnotę Żywego Różańca z naszej parafii, wszyscy udali się do kościoła górnego. Tam uczestnicy spotkania wysłuchali poprzedzonej pantomimą katechezy "Aby byli jedno .....".

Następnie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlili się o jedność a po oddaniu czci Panu Jezusowi prosili o wylanie Ducha Świętego i jego dary. Istotną częścią czuwania był śpiew prowadzony w tym roku przez połączone siły zespołów z Koła i Włocławka. Atmosfera, którą stworzyły zespoły, pomogła zebranym otworzyć się na dary Ducha Świętego.
Zwieńczeniem modlitewnego czuwania była uroczysta Msza Święta Wigilii Zesłania Ducha Świętego pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Stanisława Gębickiego. We Mszy Świętej uczestniczyło wielu kapłanów z Włocławka i okolic, alumni WSD z Włocławka, siostry zakonne, katecheci oraz wierni świeccy. Homilię wygłosił Prałat Jacek Szymański, rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Kaznodzieja zwrócił uwagę na wspólnototwórczą rolę Ducha Świętego, który z tak różnych ludzi czyni wyznawców jasnej wiary. Po Mszy Świętej odbyło się wspólne uwielbienie.  


Galeria zdjęć

Odsłony: 2363