Rocznicowa Komunia św.

Opublikowano: poniedziałek, 26 maj 2014 Adam Jandy

komunia rocznicowa 20140526

Komunia rocznicowa. autor Adam Jandy - komunia rocznicowa 20140526
Komunia Święta Rocznicowa to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na ponowne przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka. Najważniejsze jest to, czym karmimy nasz umysł i nasze serce.
W dniu wczorajszym tj. 25.05.2014r. w naszej parafii odbyła się Komunia Święta Rocznicowa. Dzieci przybyły ubrane w komunijne stroje aby odnowić swoje spotkanie z Bogiem. Mszę świętą w intencji dzieci i ich rodziców celebrował proboszcz parafii Ksiądz Kanonik Eugeniusz Strzech.

Podczas homilii, którą wygłosił, zwrócił uwagę na istotę uroczystości komunii rocznicowej, jak i na chrzest dzieci, który umożliwił im przeżywanie rok temu pierwszej Komunii. Skierował słowa wdzięczności do rodziców, którzy przynosząc kiedyś dzieci do chrztu zobowiązali się do wychowania ich w wierze Kościoła i w miłości do Boga. Wspomniał, że dzieci, które przystąpiły do Komunii Świętej Rocznicowej są znakiem, że o tym zobowiązaniu pamiętali i szczerze starali się je wypełniać. Przypomniał, że to rodzice w pierwszym rzędzie mają prawo i obowiązek wychowywać swoje dzieci, zgodnie z własnymi przekonaniami. To oni mają karmić swojej dziecko Bożą prawdą o człowieku i Bożą miłością do człowieka
Po zakończeniu homilii nastąpiło odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego. W czasie tej czynności dzieci trzymały w rękach zapalone od paschału świece. Podczas mszy dzieci przyniosły do ołtarza dary ofiarne.
W uroczystości wzięło udział wielu parafian i przybyłych gości.
Dzieciom jak i rodzicom życzymy  wytrwałości w wierze.


Więcej zdjęć znajduje się w Galerii (kliknij TUTAJ)

Odsłony: 3052