Dzień Papieski - 1 Maja 2012

Opublikowano: wtorek, 01 maj 2012 ks. Stanisław

Stało się już tradycją, że 1 maja, w dniu wspomnienia św. Józefa Rzemieślnika, w naszej parafii sprawowana jest Eucharystia w intencji ludzi pracy. Wzorem poprzednich lat uroczystej liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Mering. Uroczystości te zbiegły się z pierwszą rocznicą beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Dlatego w czasie Mszy Świętej zostały poświęcone nowe ołtarze błogosławionych Jana Pawła II i Ks. Jerzego Popiełuszki . Ponadto w mensie ołtarza bł. Jana Pawła II zostały umieszczone Jego relikwie.

W homili Ks. Biskup mówił o patriotyźmie, który wyraża się w dobrze spełnionym obowiązku pracy, prosił o szacunek dla trudu ludzi pracy. Wzywał do zgłębiania nauki błogosławionego Jana Pawła II i odkrywania na nowo Jego przesłania.
Pod koniec liturgii przedstawiciele parafii podziękowali Ks. Biskupowi za to, że już od wielu lat przybywa do naszej świątyni i w swojej modlitwie poleca Bogu środowisko ludzi pracujących.
Następnie katecheci, pracujący w naszej parafii, złożyli życzenia Pasterzowi Diecezji z racji 9 rocznicy przyjęcia sakry biskupiej. Proboszcz naszej parafii, Ks. Kanonik Eugeniusz Strzech, podziękował Biskupowi Ordynariuszowi oraz przybyłym gościom i parafianom za wspólnotę modlitwy. Na zakończenie liturgi Ks. Biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć tutaj

rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej