banner rok sw jozefa

Droga Krzyżowa ulicami osiedla

Opublikowano: sobota, 12 kwiecień 2014 Adam Jandy, ks.Piotr

11 04 2014107
11 04 2014107

"Zbawienie przyszło przez Krzyż..."


Powszechnym zwyczajem wielu miast, osiedli i wiosek stało się, że w okresie Wielkiego Postu parafie organizują nabożeństwo pasyjne Drogi Krzyżowej. Podczas tego nabożeństwa wychodzi się z Krzyżem na ulice, poza kościół. Jest to świadectwo wiary uczestników, ich przywiązania do Krzyża Chrystusowego i publicznego wyrażenia swoich przekonań.

W naszej Parafii takie nabożeństwo odbyło się w dniu wczorajszym tj. 11.04.2014 r. Rozpoczęliśmy od Mszy Świętej o godzinie 16.45. Później ruszyliśmy w procesji ulicami naszego osiedla.

Mszy św. przewodniczył ks. Marcin Antonkiewicz a homilię wyłosił ks. Krzysztof Antczak. Kaznodzieja w rozważaniu zwrócił uwagę, że krzyż nie jest rzeczywistością przynależną tylko Chrystusowi. Chrześcijańska droga jest drogą krzyża, który każdy uczeń Pana ma z ufnością brać na swoje ramiona, posłuszny wezwaniu Jezusa: "Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje!" (Łk 9,23). Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Duży, drewniany krzyż nieśli na przemian ks. proboszcz, ministranci i przedstawiciele uczestników nabożeństwaRozważania poszczególnych stacji prowadzili księża wikariusze z naszej parafii. Nawiązywały one do wydarzeń rozważanych w poszczególnych stacjach, w odniesieniu do chrześcijańskiego życia.

Po ostatniej stacji Ksiądz Kanonik Eugeniusz Strzech podziękował za skupienie i wspólną modlitwę. Podkreślił znaczenie świadectwa wiary w chrześcijańskim życiu a wyjście z nabożeństwem Drogi Krzyżowej poza mury kościoła jest takim świadectwem. Przypomina wielu ludziom, że Pan Bóg jest, i że ciągle czeka, aby prostować pokręcone ścieżki ludzkego życia i przywracać nadzieję.

Szczególna forma tego nabożeństwa ale i łaska Pana Boga w postaci pięknej pogody sprawiły, że uczestniczyły w nim tysiące parafian i gości. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci i straż miejska. 

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie nabożeństwa, tym, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem a nade wszystko wszystkim tym, którzy w nim uczestniczyli z serca dziękujemy!


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce galeria. KLIKNIJ

Dostępne są również zdjęcia z Drogi Krzyżowej w kościele z 4.04.2014 r. KLKNIJ

Odsłony: 1913