UWAGA

      Wakacyjne zmiany godzin Mszy św. i pracy kancelarii.

 

        W okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. o godz. 13.00 w niedzielę.

           Chrzty odbywać się będą na Mszy św. o godz. 11.30.

           Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku

            tylko w godzinach popołudniowych 16.00 - 17.45

               Numer telefonu do kancelarii 518-014-796


Boże Ciało

Opublikowano: czwartek, 07, czerwiec 2012 ks. Stanisław

Coroczne wędrowanie ulicami miast w procesjach eucharystycznych na Boże Ciało, i potem w czasie oktawy, wpisało się głęboko w polską tradycję. Trzeba sobie jednak zadać pytanie, na ile sami wykorzystujemy szansę publicznego wyznania wiary.
Boże Ciało, zwłaszcza zaś sama procesja, która przechodzi ulicami miast i wsi, to z jednej strony znak dla stojących z boku i przyglądających się radosnym tłumom, podążającym za Jezusem w Najświętszym Sakramencie, z drugiej natomiast to także wielka szansa dla nas samych. Zwłaszcza gdy zdamy sobie sprawę, jak bardzo nasze życie bywa wyzute z tego, co Boże.
Tradycyjnie w naszej parafii procesja ulicami naszego osiedla odbyła się w godzinach popołudniowych.
Uroczystej Eucharystii i procesji przewodniczył Ks. Proboszcz Eugeniusz Strzech. W procesji uczestniczyła liczna asysta, służba liturgiczna i rzesze wiernych oraz gościnnie Orkiestra Strażacka z Osięcin. Ołtarze zostały przygotowane przez grupy istniejące w naszj parafii i katechetów.
Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

Odsłony: 1878