UWAGA

      Wakacyjne zmiany godzin Mszy św. i pracy kancelarii.

 

        W okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. o godz. 13.00 w niedzielę.

           Chrzty odbywać się będą na Mszy św. o godz. 11.30.

           Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku

            tylko w godzinach popołudniowych 16.00 - 17.45

               Numer telefonu do kancelarii 518-014-796


Droga Krzyżowa ulicami osiedla

Opublikowano: piątek, 11, marzec 2016 Adam Jandy

Droga krzyzowa 05

Droga krzyzowa 05
"Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony, na wieczne czasy bądźże pozdrowiony!
Gdzie Bóg, Król świata całego dokonał życia swojego".

Powszechnym zwyczajem wielu miast, osiedli i wiosek stało się, że w okresie Wielkiego Postu Parafie uczestniczą w nabożeństwie pasyjnym Drogi Krzyżowej.  Podczas tego nabożeństwa wychodzi się z Krzyżem na ulice, poza kościół. Jest to świadectwo wiary uczestników, ich przywiązania do Krzyża Chrystusowego i publicznego wyrażenia swoich przekonań.
W naszej Parafii  takie nabożeństwo odbyło się w piątek 11 marca 2016r. Rozpoczęliśmy od Mszy Świętej o godzinie 16.00. Później ze śpiewem na ustach ruszyliśmy ulicami naszego osiedla. Rozważania poszczególnych stacji czytane były przez księdza Marcina. Duży, drewniany krzyż nieśli na przemian parafianie, ministranci i księża. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci.
Po ostatniej stacji Ksiądz Kanonik Eugeniusz Strzech podziękował za skupienie i wspólną modlitwę.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii naszej parafii.

Odsłony: 892