Odpust parafialny

Opublikowano: niedziela, 22, marzec 2015 Adam Jandy

Odpust62

Odpust62
19 marca 2015 r. nasza parafia przeżywała uroczystość ku czci Patrona, św. Józefa.

Odpust parafialny to święto patronalne kościoła parafialnego. Jest to przede wszystkim święto wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. Szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. Dzień ten daje okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego opiekę i orędownictwo.

Uroczystej mszy przewodniczył Biskup Ordynariusz diecezji włocławskiej Wiesław Alojzy Mering.  Mszę św. wraz z ks. Biskupem koncelebrowali: J.E. Bp Stanisław Gębicki, biskup pomocniczy diecezji włocławskiej; ks. prałat Artur Niemira kapelan Jego Świątobliwości, kanonik Kapituły Katedralnej, Kanclerz Kurii diecezjalnej; ks. Prałat Jacek Szymański, rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Obecnych na niej było również wielu zaproszonych gości, kapłani z Włocławka oraz poczty sztandarowe.

Homilię wygłosił - biskup ordynariusz. Poruszony w niej został temat roli mężczyzny, która na przestrzeni lat zmieniła sie diametralnie. Nadmienił, że współcześnie mężczyzna przestał być opiekunem, głową rodziny, przewodnikiem duchowym oraz żywicielem rodziny. Rolę tą obecnie w dużej mierze przejmują kobiety. Ordynariusz wspominał również o funkcji rodziny w życiu współczesnym jako podstawowej komórce życia społecznego i głównej instytucji wychowawczej. Dziecko zawsze powinno znaleźć w nim ciepło, opiekę, bezpieczne schronienie, do którego może wrócić w trudnych chwilach życiowych . Podkreślił również jak ważne jest posiadanie domu, który jest symbolem bezpieczeństwa i gniazda domowego.

Podczas eucharystii przeszła procesja z darami ofiarnymi.

Na końcu Mszy Świętej, nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odmówienie litanii do św. Józefa. Galeria zdjęć

Odsłony: 1280